- Újdonságok
- Akciók
- Együttműködési ajánlat papír-, ajándék és bababoltoknak
- Könyvek nagyoknak
- Könyvek kicsiknek - gyerekeknek, fiataloknak, babáknak és mamáknak
- Életrajzok-memoárok
- Ókori vonatkozású könyvek
- Könyvek óvodapedagógusoknak
- Könyvek kutyásoknak
- Afrikai vonatkozású könyvek
- Arab vonatkozású könyvek
- Ázsiai vonatkozású könyvek
- Balkáni és mediterrán vonatkozású könyvek
- Latin-amerikai vonatkozású könyvek
- Orosz vonatkozású könyvek
- Skandináv és balti vonatkozású könyvek
- Cseh és szlovák vonatkozású könyvek
- Szlovák és cseh nyelvű könyvek
- Ezotéria, lelki egészség
- Retro - Életvidám seniorok
- Antikvárium
- Különleges könyvajánlataink
- Nem talál egy könyvet? Segítünk!
Szerelmesek kalauza
Nagy Endre, a magyar kabaré megteremtője! Zseniális konferanszié, műfajteremtő lángelme, a régi Budapest sztárja. Olyan korban élt, amikor a kortársak a magyar irodalom valaha volt legnagyobbjai közé tartoztak. A „Nyugat” nagy nemzedékeinek méltó tagja, aki Adyval, Bíró Lajossal, Krúdyval újságíróskodott Nagyvárad aranykorában. Mind újságíróként, mind íróként, mind színpadi szerzőként a felső kategóriába tartozott. Novelláit, regényeit a Nyugat közölte folytatásban, színpadi munkáit a legnagyobb színházak játszották. Nagy Endre nem volt kisebb valaki a pályáján, mint Ady a sajátján.
A Szerelmesek kalauza, amit unokahúgának kezdett el írni, pár lapon belül máris univerzális tanítás lesz, és felfoghatatlan, miért nem fordították le a világ minden nyelvére. Szellemi torna, amely hozzáférhető és élvezetes mindenki számára, szenvedélyes és egyszerű, bölcs és mély. Alaptétele, hogy bár a monogám párkapcsolat nem a természet találmánya, hanem afféle emberi huncutság: az okos és belátó ember képes arra, hogy éppen természeti lényként kitartson mellette, benne és érte. Nagy Endre tanítót játszik, és kár, hogy nem él már, hogy a személyiségével, hetente egyszer a tévéből, fő műsoridőben tanítson. Hanem egy könyv lapjain, olyan korban, amikor a könyv annyit sem ér, amennyit. Mert, ha színpadon lenne vagy a tévéből szólna hozzánk: egy percbe és két szemvillanásba telne neki, hogy belénk dumálja azt az emberi gőgöt, ami megkülönböztet minket az állatoktól. Így viszont itt van ez a könyv: nem értelmiségieknek szóló, zártkörű mókázás, hanem egyszerű, emberi okfejtés, amit annak is ismernie kell, aki nem akar belőle semmit hasznosítani.
-
Nagy Endre
Szerelmesek kalauza
Kiadó: Helikon
Kiadás éve: 1989
Oldalszám: 188
ISBN: 9632079973
kifogástalan állapotú antikvár könyv
-
Raktárkészlet 2 dbCikkszám 617515Státusz ÚJ használt, antikvár könyv  
-
Nagy Endre
Szerelmesek kalauza
Kiadó: Bibliotheca
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve: 1957
Oldalszám: 184
jó állapotú antikvár könyv
-
2022. február 5-én 145 éve született az Ugocsa vármegyei Nagyszöllősön NAGY ENDRE író, újságíró, konferanszié, a magyar irodalmi kabaré megteremtője
Eredetileg komoly íróembernek készült, bár nem volt elájulva sem a műfajtól, sem magától, már több regényen túl volt, amikor saját bevallása szerint még mindig azt hitte, hogy Flaubert egy francia lőfegyver. Pályáját az akkori szokások szerint hírlapíróként kezdte, fiatalon két másik zöldfülű firkásszal osztotta meg szűkös albérletét, az egyiket Bíró Lajosnak, a másikat pedig Ady Endrének hívták. Mindkét ifjonc tehetségét Nagy Endre ismerte fel, s Bíróból idővel tekintélyes szerkesztő lett, Adyról pedig nem is kell külön szólni.
Nagy Endre viszont írásaival nem írta be nevét a magyar irodalom aranykönyvébe, de ha a leírt szavaknak nem is, a kimondottaknak páratlan nagymestere volt; ő teremtette meg a magyar irodalmi kabarét és a konferansz műfaját. Tulajdonképpen kézenfekvő volt a dolog, hiszen rendkívül népszerű kávéházi mesélő volt, törzsasztala körül estéről estére valóságos közönség verődött össze, egyszerűen be kellett hívni őket egy színházba, és kész volt a kabaré.
Egyébként az Isten sem előadónak teremtette, beszédhibás volt - dadogott -, és mindvégig kínzó lámpaláz gyötörte, szinte vacogott a színpadra lépés előtt, s ha esténként meg nem iszik pár pohár bort, talán meg sem tudott volna szólalni. De megitta, megszólalt, és konferanszaival meghódította a pesti közönséget, a korabeli politikai élet nagyságai tolongtak a pénztár előtt, hogy jegyhez jussanak - akkortájt még így mentek a dolgok. "Nem lehet leírni szavainak báját" - írta róla Móricz Zsigmond, pedig ő értett hozzá... (Kalendárium Press)