- Újdonságok
- Akciók
- Együttműködési ajánlat papír-, ajándék és bababoltoknak
- Könyvek nagyoknak
- Könyvek kicsiknek - gyerekeknek, fiataloknak, babáknak és mamáknak
- Életrajzok-memoárok
- Ókori vonatkozású könyvek
- Könyvek óvodapedagógusoknak
- Könyvek kutyásoknak
- Afrikai vonatkozású könyvek
- Arab vonatkozású könyvek
- Ázsiai vonatkozású könyvek
- Balkáni és mediterrán vonatkozású könyvek
- Latin-amerikai vonatkozású könyvek
- Orosz vonatkozású könyvek
- Skandináv és balti vonatkozású könyvek
- Cseh és szlovák vonatkozású könyvek
- Szlovák és cseh nyelvű könyvek
- Ezotéria, lelki egészség
- Retro - Életvidám seniorok
- Antikvárium
- Különleges könyvajánlataink
- Nem talál egy könyvet? Segítünk!
Renoir élete
Pierre-Auguste Renoir (1841-1919) az örök nyár festője.
Derűs természet volt, semmi sem tudta megtörni az életbe vetett bizalmát. Renoir a művészettörténet egyik legizgalmasabb korszakában élt, az impresszionizmust megteremtő művészekhez tartozott. A regényben nyomon követhetjük életének fordulatait, tanúi lehetünk művészete – a fényben feloldódó formák és színek – kibontakozásának.
-
Henri Perruchot
Renoir élete
Fordította: Réz Pál
Kiadó: Corvina
Kiadás éve: 1977
Oldalszám: 306
Kötés: Keménytáblás
ISBN: 9631307263
jó állapotú antikvár könyv
-
Raktárkészlet 1 dbCikkszám 497763Státusz ÚJ használt, antikvár könyv  
-
2024. december 3-án 105 éve hunyt el PIERRE-AUGUSTE RENOIR francia festő
Ma is az egyik legdivatosabb művészek egyike, pár éve egy tokiói árverésen 600 millió forintot adtak két alkotásáért – a távol-keleti szigetországban külföldi festő képéért még soha nem fizettek ennyi pénzt.
De nincs mit csodálkozni a dolgon, hiszen Renoir az impresszionista stílus egyik legnagyobb alkotója volt, de társaitól eltérően nem tájképeket, hanem főként figurális kompozíciókat festett. Minden érdekelte, így sokféle témájú képe van, egyik szebb mint a másik. Közbevetőleg említsük meg, hogy a festészeten kívül leginkább a gasztronómia izgatta, imádott enni, és szerencsére saját receptjei is ránk maradtak, például a töltött galamb és a “Renoir csirkéje”. De visszatérve a festészethez; a szigorú műítészek szerint a Le moulin de la Galette, a Páholyban, A Pont Neuf és Pázsiton heverő lány a legjobban sikerült alkotása, a tudományos szépség-elemzéshez mit sem értő laikus művészetszeretők azonban – kivált a férfiak – főként hatalmas erejű aktjaitól voltak, s vannak lenyűgözve.
Renoir különben élete utolsó korszakában már szinte kizárólag aktokat festett, a női szépség egyébként is élénken foglalkoztatta, amint írták róla: “vénségéig meg nem fogyatkozott erővel a festői ábrázolás új eszközeit kereste”. A műtermébe látogatóknak is feltűnt vonzódása a női bájakhoz, ezért aztán sok ízetlen megjegyzést is el kellett viselnie. Renoir persze sokszor visszavágott a maga szókimondóan közvetlen módján, egyszer egy látogatójának, aki a modelljeivel való intim kapcsolatairól faggatta, így felelt – amint azt a művészettörténetírás szó szerint meg is őrizte: “Én az ecsetemmel b…ok!” (Kalendárium Press)
Az évfordulóra a Kalendárium Press webáruháza a Renoir élete című könyvet kínálja, antikvár példányban.