- Újdonságok
- Akciók
- Együttműködési ajánlat papír-, ajándék és bababoltoknak
- Könyvek nagyoknak
- Könyvek kicsiknek - gyerekeknek, fiataloknak, babáknak és mamáknak
- Életrajzok-memoárok
- Ókori vonatkozású könyvek
- Könyvek óvodapedagógusoknak
- Könyvek kutyásoknak
- Afrikai vonatkozású könyvek
- Arab vonatkozású könyvek
- Ázsiai vonatkozású könyvek
- Balkáni és mediterrán vonatkozású könyvek
- Latin-amerikai vonatkozású könyvek
- Orosz vonatkozású könyvek
- Skandináv és balti vonatkozású könyvek
- Cseh és szlovák vonatkozású könyvek
- Szlovák és cseh nyelvű könyvek
- Ezotéria, lelki egészség
- Retro - Életvidám seniorok
- Antikvárium
- Különleges könyvajánlataink
- Nem talál egy könyvet? Segítünk!
Machiavelli
Macaulayt, a XIX. század egyik legnagyobb esszéíróját, Dickens és Tackeray kortársát, ma már igen kevesen tartják számon. Pedig Anglia történetét feldolgozó munkája, valamint remekbe szabott esszéi és tanulmányai ma is szellemi élvezetet jelentenek. Szerb Antal jellemzése szerint Macaualy írásainak „férfias máltósága erőt és bátorságot önt az olvasóba, mint a kürt szava”. Machiavelliről írt munkájának fő célja, hogy megvilágítsa, miért nem helyes az olasz alkotóban a gonosz szellemet, az esküszegés feltalálóját látni. Hiszen saját kortársai nagyon is becsülték őt is meg a műveit is. Macaulay elsősorban azt a kort és környezetet idézi meg, amelyben A fejedelem és a Beszélgetések Liviusról szerzője élt, mert szerinte az akkori Itália erkölcsi és politikai állapota adhat egyedül magyarázatot Machiavelli életének és műveinek rejtelmeire. Ez a szép stílusú, olvasmányos esszé zárja a Machiavelli-trilógiát.
-
T. B. Macaulay
Machiavelli
Kiadó: Kossuth
Kiadás éve: 1991
Oldalszám: 74
ISBN: 963092952X
jó állapotú antikvár könyv
-
Szerző T. B. MacaulayCím MachiavelliISBN 963092952XRaktárkészlet 1 dbCikkszám 964943Státusz ÚJ használt, antikvár könyv  
-
2022. június 21-én 495 éve hunyt el NICCOLO MACHIAVELLI olasz író
A közvélekedés neki tulajdonítja a híres-hírhedt mondást, miszerint "a cél szentesíti az eszközt", pedig ezt ő csak idézte, pláne nem vallotta. A fejedelem című műve alapján azonban az utókor azt gondolta, hogy ő maga is olyan kíméletlen ember, mint könyvének hősei - főként a főszereplő, Cesare Borgia. Machiavelli rossz hírének terjesztésében olyan nagyságok jeleskedtek, mint Napóleon és Shakespeare, Nagy Frigyes porosz király pedig annak ellenére írt Antimachiavelli címen értekezést, hogy ő maga tényleg machiavellista módon uralkodott.
Machiavelli viszont politikusként is tisztességesen viselkedett, éveken át a Firenzét kormányzó Tízek Tanácsának titkára volt, s legnagyobb "machiavellista bűnét" okirathamisítás révén követte el, amikor 1509-ben egy hamis nyílt paranccsal önmagát nevezte ki a Pisát ostromló firenzei hadak főparancsnokává, de megbocsátották neki, mert bevette a várost. Az utókor egyedül hűtlenségét vethetné joggal a szemére, mert szegény feleségét bizony sokszor megcsalta, de az irodalomtörténet azzal mentegeti, hogy szerelmi kalandjainak élményeiből születtek remek vígjátékai, köztük a híres Mandragóra.
A nők egyébként is szinte szétszedték, mert amint egyik kedvese jellemezte: "Felül és alul egyformán tehetséges". (Kalendárium Press)