- Újdonságok
- Akciók
- Együttműködési ajánlat papír-, ajándék és bababoltoknak
- Könyvek nagyoknak
- Könyvek kicsiknek - gyerekeknek, fiataloknak, babáknak és mamáknak
- Életrajzok-memoárok
- Ókori vonatkozású könyvek
- Könyvek óvodapedagógusoknak
- Könyvek kutyásoknak
- Afrikai vonatkozású könyvek
- Arab vonatkozású könyvek
- Ázsiai vonatkozású könyvek
- Balkáni és mediterrán vonatkozású könyvek
- Latin-amerikai vonatkozású könyvek
- Orosz vonatkozású könyvek
- Skandináv és balti vonatkozású könyvek
- Cseh és szlovák vonatkozású könyvek
- Szlovák és cseh nyelvű könyvek
- Ezotéria, lelki egészség
- Retro - Életvidám seniorok
- Antikvárium
- Különleges könyvajánlataink
- Nem talál egy könyvet? Segítünk!
Jujube
A híres francia sanzonénekesnő és színésznő önéletrajza olyasfajta olvasmányt kínál, amely sokak számára érdekes. Élete színes, nézetei, ember- és szabadságszeretete rokonszenvesek. Furcsa és vad, magányos gyerekkora volt, kamaszkorában letartóztatta a Gestapo. A háború után megint csak sokat hányódott, míg végül a legpezsgőbb párizsi irodalmi-művészeti élet középpontjába került: Boris Vian és Raymond Queneau, Jean-Paul Sartre és Simone de Beauvoir, Jacques Prévert, Jean Cocteau, André Gide, Francois Mauriac mind a barátai voltak. Kollégái közül különösen Jacques Brelt szerette, dalait annak korai halála után is énekelte. Amerikai filmes barátai közé tartozik Mel Ferrer, Audrey Hepburn, és tartozott Cary Grant. Természetesen szó van a könyvben elsöprő tévéfilmsikeréről, a Belphégorról is, no meg a férfiakról. Két férje közül nálunk a második, Michel Piccoli ismert – de Gréco mesél más kapcsolatairól is.
-
Juliette Greco
Jujube
Önéletrajz
Kiadó: Gondolat
Kiadás éve: 1989
Oldalszám: 190
ISBN: 9632821564
közepes állapotú antikvár könyv
-
Raktárkészlet 1 dbCikkszám 162317Státusz ÚJ használt, antikvár könyv  
-
2022. február 7-én 95 éve született JULIETTE GRÉCO francia énekesnő
Rendkívül szép kort megérve tavalyelőtt hunyt el, így élete utolsó évtizedeiben ő volt a sanzon királynője, s mint a nagy idők tanúját is tisztelték honfitársai. Hiszen a XX. század megannyi híres, immár klasszikus művészének volt barátja, ismerőse, munkatársa.
1949-ben egy kávéházban indult a karrierje, megismerkedett ugyanis Jean-Paul Sartre-ral (az egzisztencializmus atyjával), aki a bátorításon kívül versekkel is ellátta, amikhez aztán Joseph Kosma, azaz Kozma József, a francia sanzonok és filmzenék királya írt zenét. Dalokat akkoriban még kávéházakban énekeltek, így tett Juliette is, és csakhamar nem fértek be a vendégek a kávéházba. Vagyis felfedezték, s nemsokára már a párizsi Olympia színpadán énekelte Louis Aragon, Jacques Prévert és Boris Vian megzenésített költeményeit.
Kirobbanó sikerét csak a zenét szeretők értik, a mai popzenén nevelkedett fiataloknak nehéz megmagyarázni, miként lehet valaki népszerű úgy, hogy egyszerűen csak énekel. Színpadi fellépései is nélkülözték az öncélú látványosságot, állandóan egyszerű fekete ruhában lépett fel, mégis lenyűgözte a közönséget. Színésznőként is nagyszerű volt, híres, nálunk is ismert filmje az Orfeusz, amiben Jean Marais-val játszott és a Belphegor, amelyben a címszerepet alakította. Csábította Hollywood is, de ő inkább maradt a hazájában, és ezzel egyben az értékek mellett, pedig egy időben a szerelme a híres amerikai dzsessz-zenész, Miles Davis volt, úgyhogy a nagy vízen túl is boldog lehetett volna.
Budapesten is többször fellépett, Vagyok, amilyen vagyok című estje az Erkel Színházban sokaknak máig emlékezetes. (Kalendárium Press)