- Újdonságok
- Akciók
- Együttműködési ajánlat papír-, ajándék és bababoltoknak
- Könyvek nagyoknak
- Könyvek kicsiknek - gyerekeknek, fiataloknak, babáknak és mamáknak
- Életrajzok-memoárok
- Ókori vonatkozású könyvek
- Könyvek óvodapedagógusoknak
- Könyvek kutyásoknak
- Afrikai vonatkozású könyvek
- Arab vonatkozású könyvek
- Ázsiai vonatkozású könyvek
- Balkáni és mediterrán vonatkozású könyvek
- Latin-amerikai vonatkozású könyvek
- Orosz vonatkozású könyvek
- Skandináv és balti vonatkozású könyvek
- Cseh és szlovák vonatkozású könyvek
- Szlovák és cseh nyelvű könyvek
- Ezotéria, lelki egészség
- Retro - Életvidám seniorok
- Antikvárium
- Különleges könyvajánlataink
- Nem talál egy könyvet? Segítünk!
Gulliver utazásai
A könyv minden idők legnagyobb és legsikerültebb szatirikus regénye. Lemuel Gulliver, seborvos, majd hajóskapitány bőrébe bújva Swift a korabeli (1725) divatos útleírások modorában adja elő hőse fantasztikus kalandjait; ironikusan hitelesiti féktelen mesélőkedvét köznapi adalékkal, hajónaplóadatokkal, tengerész szakzsargonnal, hogy országról országra haladva véresen kegyetlen szatírát adjon először csak a korabeli Angliáról, aztán egyre inkább, magáról az emberről és az emberiségről.
Gulliver négy nagy utazást tesz. Először a törpék országába, Lilliputba, aztán az óriások hazájába, Brobdingnagba jut el – eközben, mintegy kicsinyítő és nagyító látcsövén át megismerjük az embert kicsinynek és nagynak, kicsinységében nevetségesnek, nagyságában visszataszítónak, s közben gonosz karikatúráját kapjuk Anglia társadalmi és politikai életének. A következő utazás több országba is elvisz: Laputában a filozófia és a tudomány ferdeségeit látjuk nevetséges színezetben. Glubbdubdriben, a Mágusok szigetén a történelem holt nagyjai lepleződnek le, s végül a halhatatlanság kétes áldásaival ismerkedünk meg a halhatatlan struldbrugok sorsán keresztül. Az utolsó utazás, amely a nemes és bölcs lovak, a nyihahák országába visz, végső, epés leszámolás magával az emberi nemmel, amelyet az undorító, ocsmány jehuk személyesítenek meg.
A Gulliver utazásai sokszínű, sokértelmű alkotás, amely sértetlenül vészelte át a megírás óta eltelt évszázadokat. Korabeli célzásai ugyan elhomályosodtak, mégis változatlan hökkenő erővel hat, alapvető mondandója – úgy látszik – örökké aktuális marad. Gyerekkönyv-változata éppúgy örökzöld klasszikus, mint az eredeti véres szatíra, amely az egyetemes világirodalom ritka remekműve.
-
Jonathan Swift
Gulliver utazásai
Európa Diákkönyvtár
Kiadó: Európa
Kiadás éve: 1992
Oldalszám: 434
Kötés: Puhatáblás
ISBN: 9630754428
jó állapotú antikvár könyv
-
Raktárkészlet 1 dbCikkszám 471052Státusz ÚJ használt, antikvár könyv  
-
2022. november 30-án 355 éve született JONATHAN SWIFT angol író
Írországban született, igazából azonban sehol sem érezte jól magát, ezért állandóan egyik helyről a másikra költözött. Pedig mind az angolok, mind az írek szerették. Az angolok szeretete nem meglepő, hiszen a 18. század legnagyobb nemzeti íróját tisztelték személyében, a katolikus írek azonban köztudomásúan utálják - és már akkoriban is utálták - a protestáns angolokat, Swifttel - aki anglikán pap volt! - mégis kivételt tettek. Egyszer, amikor Dublinba érkezett, díszkivilágítással fogadta a város, s ez olyan kivételes megtiszteltetés volt, hogy emléke máig fennmaradt.
Swift különben szeretetreméltó, kedves, kellemes ember volt, aki ismerte, az kedvelte is. Bejáratos volt a legelőkelőbb körökbe, nemcsak a kultúra nagyjai keresték barátságát, de a nagyhatalmú politikusok is. Pedig Swift nem kímélte őket írásaiban, könyörtelenül kifigurázott mindenkit, akinek viselkedésében kivetnivalót talált. Nem érdemtelenül lett tehát a világirodalom egyik legnagyobb szatírikusa. Egyébként lírikusnak indult, de egy tekintélyes irodalmár megintette: "Swift öcsém, belőled sosem lesz költő". Swift nem sértődött meg, inkább áttért a prózára, s A könyvek csatája című első szatírikus művében alaposan odamondogatott nagyképű író-kortársainak. Az életben kenyérre lehetett kenni, írásaiban azonban nem ismert kíméletet, sokszor a nemes cél érdekében át is lépte a jó ízlés határát. A szegény emberek akkortájt szokásos szörnyű sanyargatása ellen is írásban tiltakozott, s a Szerény javaslat című művében főhősével azt vetette fel, hogy az évente születő 120 ezer ír csecsemőből csak 20 ezret szabadna felnevelni, a többit pedig fel kellene szolgálni - sülve, főve - a gazdagok asztalán.
A legtökéletesebb arányt a gúny és a mese között halhatatlan művében, a Gulliver utazásai című könyvében találta meg, amely azóta is egyik kedvenc olvasmánya a betűt még szerető ifjúságnak. Swift különben nemcsak szavakban állt ki a szegények és üldözöttek mellett, jövedelmének egyharmadát jótékony célokra fordította. (Kalendárium Press)