- Újdonságok
- Akciók
- Együttműködési ajánlat papír-, ajándék és bababoltoknak
- Könyvek nagyoknak
- Könyvek kicsiknek - gyerekeknek, fiataloknak, babáknak és mamáknak
- Életrajzok-memoárok
- Ókori vonatkozású könyvek
- Könyvek óvodapedagógusoknak
- Könyvek kutyásoknak
- Afrikai vonatkozású könyvek
- Arab vonatkozású könyvek
- Ázsiai vonatkozású könyvek
- Balkáni és mediterrán vonatkozású könyvek
- Latin-amerikai vonatkozású könyvek
- Orosz vonatkozású könyvek
- Skandináv és balti vonatkozású könyvek
- Cseh és szlovák vonatkozású könyvek
- Szlovák és cseh nyelvű könyvek
- Ezotéria, lelki egészség
- Retro - Életvidám seniorok
- Antikvárium
- Különleges könyvajánlataink
- Nem talál egy könyvet? Segítünk!
Csillagórák
A kiadó Stefan Zweig hasonló című gyűjteményéből válogatta ki és fűzte össze ebben a kötetben a történelmi tárgyú novellákat. A más-más korban, különböző helyeken lejátszódó elbeszéléseknek az a közös vonásuk, hogy mindegyik egy olyan történelmi pillanatot, válságos órát örökíti meg, amelyben az emberiség sorsa szempontjából valami jelentős, hosszú időre kiható esemény következett be, sorsdöntő elhatározás született. A legrégibb időre visszatekintő elbeszélés a XV. századba, abba a drámai küzdelembe vezeti az olvasót, amelynek során a törökök bevették Bizáncot, a keletrómai császárság utolsó fellegvárát, a korban hozzánk legközelebb álló novella pedig századunk egy kalandos és nagy hatású epizódját, Leninnek az emigrációból való hazatérését beszéli el.
-
Stefan Zweig
Csillagórák
Kiadó: Gondolat
Kiadás éve: 1987
Oldalszám: 302
Kötés: Keménytáblás
ISBN: 9632818490
kiváló állapotú antikvár könyv
-
Cikkszám 879827Státusz ÚJ használt, antikvár könyv  
-
2022. február 23-án 80 éve hunyt el STEFAN ZWEIG osztrák író, költő
Világjáró ember volt, sokszor kedvtelésből utazgatott, voltak esetek azonban, amikor a politikai viszonyok elől kellett menekülnie. Bécsben született és Brazíliában hunyt el, s élete során bejárta szinte az egész világot. Közben persze meg-megpihent, és írogatott - a világirodalom nagy szerencséjére, mert az általa írt versek, novellák, esszék nélkül szegényebb lenne kultúrkincsünk.
Gyűlölte a háborút, ami persze teljesen érthető, de amiben ő különbözött az egyszerű emberektől, hogy tehetsége jogán és segítségével gyűlöletének remekül megírt irodalmi alkotásokban adott hangot. A háború ellen született a Jeremiás című drámája és a Sakknovella című műve, de nemcsak a társadalmi tragédiák foglalkoztatták, nagyon értett az emberi tragédiák lélektanához is, erről tanúskodik a Nyugtalan szív című, egyetlen igazi regénye. Prózáját nem véletlenül tartják a freudizmus egyik legjellemzőbb irodalmi megnyilvánulásának. Legnagyobb sikereit azonban regényes életrajzaival, arcképeivel aratta, monográfiáiban amellett, hogy felhasználta a tudomány eredményeit, megpróbált a bemutatott személyiség mélyére hatolni, s feltárni titkait. Ugyanezt elvégezte önmagával is, s ezért izgalmas a Búcsú a tegnaptól című, egyébként kultúrtörténeti jelentőségű önéletrajza.
De hiába emelte fel a szavát a háború, az erőszak, a gyűlölet, az embertelenség ellen, s hiába menekült előle a Föld túlsó felére, mégis a halálát okozta; 1942-ben, a németek háborús sikerei hallatán elkeseredésében öngyilkos lett. (Kalendárium Press)