Kreativ könyvkereskedés

Ha egy kiskereskedő szeretne szaküzletében könyvet árulni

csak szól nekünk

és mi kitaláljuk azt is, hogy

mit szeretne.

TOP termékek
Termékajánló
Pénznem váltás
Tanúsítvány
SSL Certificate
Termék részletek


A weydoni asszonyvásár

ÚJ
használt, antikvár könyv
Raktárkészlet: 1 db
A weydoni asszonyvásár
  • A weydoni asszonyvásár
790 Ft

Thomas Hardy (1840-1928) angol regényíró, novellista és költő, a falusi élet, az iparosodástól érintetlen környezet egyik legihletettebb ábrázolója. Regényeiben – Hazatérés, Egy tiszta nő, Lidércfény – döntő szerepet juttat a véletlennek, a váratlan fordulatokat előidéző félreértéseknek, az embertől független külső erőknek.

A weydoni asszonyvásár főhőse, Michael Henchard sorsát azonban nemcsak ezek befolyásolják, pályáját sokkal inkább gazdag, ellentmondásos jellemének szélsőséges vonásai, idulatai, érzelmi kedélyhullámzásai alakítják.

  • Thomas Hardy
    A weydoni asszonyvásár
    Kiadó: Kriterion
    Kiadás éve: 1983
    Oldalszám: 334
    Kötés: Puhatáblás
    ISBN: 9630731509

    jó állapotú antikvár könyv

  • Raktárkészlet
    1 db
    Cikkszám
    945803
    Státusz
    ÚJ    használt, antikvár könyv    
  • 2023. január 11-én 95 éve hunyt el THOMAS HARDY angol író és költő

    Építőmesternek tanult, de érdekelte a zene is, és esténként eljárt tucatnyi humán tudomány egyetemi előadásaira, úgyhogy a rengeteg tanulás még az egészségét is aláásta. Első művét saját pénzén adta ki, s a Drasztikus orvosságok viszonylagos sikere után csak az irodalomnak élt. Sok népszerű könyvet írt, ismert közülük a Távol a tébolyult tömegtől, A weydoni asszonyvásár, Lidércfény, a legnépszerűbb azonban az Egy tiszta nő című regénye, amelyből Roman Polanski rendezett Tess címmel híres filmet.

    Zárkózott, mogorva ember volt, fiatalon sem volt valami nagy kalandor, idősebb korában pedig szinte remete életet élt. Hírneve csúcsán ugyan nagynéha eleget tett társadalmi kötelezettségeinek, még társaságba is eljárt - főként hírhedten sznob felesége kedvéért -, de látogatásaiban nem volt köszönet. Gyermekkora óta viszolygott az emberi testek érintkezésétől, ő maga ritkán fogott kezet bárkivel is, azt pedig senkitől nem tűrte, hogy a vállára tegye a kezét, vagy barátságosan a hátát lapogassa. Személyiségéről kortársai annyit tudtak, amennyi remekműveiből kihámozható, a baj csak az, hogy egyik sem önéletrajzi mű.

    Ő maga is tisztában volt azonban vele, hogy híres ember lévén örökre nem titkolhatja magánéletének titkait, ezért részletes naplót vezetett, és maga - egyes szám harmadik személyben - írta meg életrajzát. Amelyet halála után második felesége adott ki a saját neve alatt, a többi megmaradt személyes iratból pedig a szemérmes angol író végakarata szerint nagy máglyát rakott a kertben. (Kalendárium Press)

Webáruház készítés