- Újdonságok
- Akciók
- Együttműködési ajánlat papír-, ajándék és bababoltoknak
- Könyvek nagyoknak
- Könyvek kicsiknek - gyerekeknek, fiataloknak, babáknak és mamáknak
- Életrajzok-memoárok
- Ókori vonatkozású könyvek
- Könyvek óvodapedagógusoknak
- Könyvek kutyásoknak
- Afrikai vonatkozású könyvek
- Arab vonatkozású könyvek
- Ázsiai vonatkozású könyvek
- Balkáni és mediterrán vonatkozású könyvek
- Latin-amerikai vonatkozású könyvek
- Orosz vonatkozású könyvek
- Skandináv és balti vonatkozású könyvek
- Cseh és szlovák vonatkozású könyvek
- Szlovák és cseh nyelvű könyvek
- Ezotéria, lelki egészség
- Retro - Életvidám seniorok
- Antikvárium
- Különleges könyvajánlataink
- Nem talál egy könyvet? Segítünk!
A kabaré regénye
Nagy Endre művében a magyar kabaré születésének hiteles történetét mondja el regényes formában. A regényben a magyar irodalom és színjátszás ismert alakjai tűnnek föl, közülük elég Heltai Jenő, Molnár Ferenc, Karinthy Frigyes, Judik Etel nevét felemlíteni. A sodró lendülettel megírt regényben mesterien érvényesül Nagy Endre szenvedélyes mesélő tehetsége. Akárcsak a kiadónál korábban megjelent kötetében, itt is megcsodálhatjuk, hogyan hódítja meg az anekdotázás művészetének legmagasabb csúcsait.
„(…) szégyenkezés nélkül ki kell jelentenem, hogy az én kabarém volt a tehetségesebb. Mérhetetlen szerencsém volt, hogy azelőtt sohase láttam külföldi kabarét és megkapóan tájékozatlan voltam az irodalomban. Ízlésemmel, világnézetemmel, mondanivalóimmal és minden gesztusommal ennek az országnak a viszonylataihoz voltam méretezve. Aztán persze az is sokat tett, hogy nekik a kabaré csak egy kis kurta kiruccanás volt a távoli horizontokra nyíló pályafutásukban, nekem pedig a kabaré volt az egyetlen deszkaszál, amelyen a hajótörés után megkapaszkodhattam. Azt ma is kevesen tudják még, hogy a tehetség mindig viszonylagos és az élet álarcosbálján mindig az együgyű jelmezében szokott megjelenni. Nekem műveletlenségemben megvolt az a kényszer szülte bátorságom, hogy ezeket a legrövidebb, legegyenesebb utakat válasszam. Az én kabarém nem volt francia, nem volt német, nem volt irodalmi, sőt nem is volt kabaré.” (részlet)
-
Nagy Endre
A kabaré regénye
Kiadó: Nyugat
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve: é.n. (1935)
Oldalszám: 220
jó állapotú antikvár könyv
-
Raktárkészlet 1 dbCikkszám 511870Státusz ÚJ használt, antikvár könyv  
-
2022. február 5-én 145 éve született az Ugocsa vármegyei Nagyszöllősön NAGY ENDRE író, újságíró, konferanszié, a magyar irodalmi kabaré megteremtője
Eredetileg komoly íróembernek készült, bár nem volt elájulva sem a műfajtól, sem magától, már több regényen túl volt, amikor saját bevallása szerint még mindig azt hitte, hogy Flaubert egy francia lőfegyver. Pályáját az akkori szokások szerint hírlapíróként kezdte, fiatalon két másik zöldfülű firkásszal osztotta meg szűkös albérletét, az egyiket Bíró Lajosnak, a másikat pedig Ady Endrének hívták. Mindkét ifjonc tehetségét Nagy Endre ismerte fel, s Bíróból idővel tekintélyes szerkesztő lett, Adyról pedig nem is kell külön szólni.
Nagy Endre viszont írásaival nem írta be nevét a magyar irodalom aranykönyvébe, de ha a leírt szavaknak nem is, a kimondottaknak páratlan nagymestere volt; ő teremtette meg a magyar irodalmi kabarét és a konferansz műfaját. Tulajdonképpen kézenfekvő volt a dolog, hiszen rendkívül népszerű kávéházi mesélő volt, törzsasztala körül estéről estére valóságos közönség verődött össze, egyszerűen be kellett hívni őket egy színházba, és kész volt a kabaré.
Egyébként az Isten sem előadónak teremtette, beszédhibás volt - dadogott -, és mindvégig kínzó lámpaláz gyötörte, szinte vacogott a színpadra lépés előtt, s ha esténként meg nem iszik pár pohár bort, talán meg sem tudott volna szólalni. De megitta, megszólalt, és konferanszaival meghódította a pesti közönséget, a korabeli politikai élet nagyságai tolongtak a pénztár előtt, hogy jegyhez jussanak - akkortájt még így mentek a dolgok. "Nem lehet leírni szavainak báját" - írta róla Móricz Zsigmond, pedig ő értett hozzá... (Kalendárium Press)