Kreativ könyvkereskedés

Ha egy kiskereskedő szeretne szaküzletében könyvet árulni

csak szól nekünk

és mi kitaláljuk azt is, hogy

mit szeretne.

TOP termékek
Termékajánló
Pénznem váltás
Termék részletek


A fejedelem / Mandragóra

ÚJ
használt, antikvár könyv
Raktárkészlet: 1 db
A fejedelem / Mandragóra
  • A fejedelem / Mandragóra
1 990 Ft

"A cél szentesíti az eszközt." - az elhíresült mondat megfogalmazójának legjelentősebb műve , A fejedelem évszázadok óta viták tárgya. Szellemisége, mondanivalója a modern korban is képes feszültséget gerjeszteni. Üzenete ma is erős hatást gyakorol az olvasóra, gondolatai napjainkban is állásfoglalásra kényszerítik az embereket, s éppen úgy megosztják korunk politikusait és teoretikusait, mint egykoron.

Machiavelli 1513-ban írta világhírű színművét, az olasz reneszánsz legjobb vígjátékát, a Mandragórát. A történet Boccaccio novelláira emlékeztet: egy nagyvilági ifjúnak megtetszik az öregedő és együgyű Nicia mester szép és erényes felesége. Orvosnak adja ki magát, a gyermekáldás után sóvárgó férj bizalmába férkőzik, s ravasz csellel - szinte a férj szeme láttára - elnyeri a hölgy szerelmét. A vígjáték a halódó középkor eszményeiből való kiábrándulást tükrözi, s az új kor embere tesz benne igazságot: elitéli az öregember és a szép ifjú nő nyilván szerelem nélkül, társadalmi kényszerből létrejött házasságát. Machiavelli műve formailag az antik vígjátékhoz kapcsolódik, de szereplői a kor jellegzetes alakjai: a hiszékeny, maradi jogtudós, a Párizst járt világfi, az élősdi kalandor, a hitet jól kamatoztató pap - ezért olyan eleven és érdekes ma is.

  • Niccolò Machiavelli
    A fejedelem / Mandragóra
    Kiadó: Magyar Hírlap
    Kiadás éve: 1993
    Oldalszám: 154
    ISBN: 9638164069

    jó állapotú antikvár könyv

  • Szerző
    Niccolò Machiavelli
    Cím
    A fejedelem / Mandragóra
    ISBN
    9638164069
    Raktárkészlet
    1 db
    Cikkszám
    427706
    Státusz
    ÚJ    használt, antikvár könyv    
  • 2022. június 21-én 495 éve hunyt el NICCOLO MACHIAVELLI olasz író

    A közvélekedés neki tulajdonítja a híres-hírhedt mondást, miszerint "a cél szentesíti az eszközt", pedig ezt ő csak idézte, pláne nem vallotta. A fejedelem című műve alapján azonban az utókor azt gondolta, hogy ő maga is olyan kíméletlen ember, mint könyvének hősei - főként a főszereplő, Cesare Borgia. Machiavelli rossz hírének terjesztésében olyan nagyságok jeleskedtek, mint Napóleon és Shakespeare, Nagy Frigyes porosz király pedig annak ellenére írt Antimachiavelli címen értekezést, hogy ő maga tényleg machiavellista módon uralkodott.

    Machiavelli viszont politikusként is tisztességesen viselkedett, éveken át a Firenzét kormányzó Tízek Tanácsának titkára volt, s legnagyobb "machiavellista bűnét" okirathamisítás révén követte el, amikor 1509-ben egy hamis nyílt paranccsal önmagát nevezte ki a Pisát ostromló firenzei hadak főparancsnokává, de megbocsátották neki, mert bevette a várost. Az utókor egyedül hűtlenségét vethetné joggal a szemére, mert szegény feleségét bizony sokszor megcsalta, de az irodalomtörténet azzal mentegeti, hogy szerelmi kalandjainak élményeiből születtek remek vígjátékai, köztük a híres Mandragóra.

    A nők egyébként is szinte szétszedték, mert amint egyik kedvese jellemezte: "Felül és alul egyformán tehetséges". (Kalendárium Press)

Webáruház készítés