- Újdonságok
- Akciók
- Együttműködési ajánlat papír-, ajándék és bababoltoknak
- Könyvek nagyoknak
- Könyvek kicsiknek - gyerekeknek, fiataloknak, babáknak és mamáknak
- Életrajzok-memoárok
- Ókori vonatkozású könyvek
- Könyvek óvodapedagógusoknak
- Könyvek kutyásoknak
- Afrikai vonatkozású könyvek
- Arab vonatkozású könyvek
- Ázsiai vonatkozású könyvek
- Balkáni és mediterrán vonatkozású könyvek
- Latin-amerikai vonatkozású könyvek
- Orosz vonatkozású könyvek
- Skandináv és balti vonatkozású könyvek
- Cseh és szlovák vonatkozású könyvek
- Szlovák és cseh nyelvű könyvek
- Ezotéria, lelki egészség
- Retro - Életvidám seniorok
- Antikvárium
- Különleges könyvajánlataink
- Nem talál egy könyvet? Segítünk!
Rubens, az életöröm festője
Pieter Pauwel Rubens minden idők legsikeresebb és legnagyobb művészei között tartjuk számon. Vallásos, allegorikus és mitológiai tárgyú festészete, életörömtől duzzadó nőalakjai méltán tették nevét halhatatlanná.
Azt már kevesen tudják azonban, hogy Rubens nemcsak festő volt, hanem a tizenhetedik század első felének egyik legbefolyásosabb európai diplomatája is. A hadban álló spanyol Németalföld uralkodóját képviselte a harmincéves háborúban, amikor – Európa politikai és vallási viszályainak következményeként – minduntalan cserélődött a barátok és az ellenfelek tábora.
Rubens élete alig-alig hasonlít más nagy művészekéhez: a szerencse fia, magánélete boldog, pályafutása siker és ünneplés szakadatlan sorozata. Belső békéjét szeretné viszontlátni a környező világban is, leghőbb vágya, hogy véget vessen a vérontásnak. Becsületessége, intelligenciája, alkalmazkodó képessége hozzájárult, ahhoz, hogy hazája ügyét méltóképpen képviselhette a spanyol, francia és angol udvarban. Aligha élt valaha is művész, aki ekkora szerepet játszott kora eseményeiben, aki ennyire belebonyolódott volna az uralkodóházak szövevényes hatalmi játékaiba.
A ravasz Richelieu bíboros, a félbolond spanyolországi Habsburg uralkodók, I. Károly, Anglia szerencsétlen királya és számos más történelmi személyiség szerepel azok között, akikkel Rubens sorsdöntő kapcsolatba került. Ahol a hivatalos diplomácia csődöt mondott, ott az ő személyes varázsa és tehetsége megnyit minden kaput. Ez a regény olyan alkotó szellem története, aki mindig kész feladni a boldog magánéletét, otthagyni hivatását a haza ügyéért. Udvari intrikák, kétkulacsos miniszterek ármánykodásai és vonuló hadseregek alkotják a regény hátterét, az előtérben pedig ott magasodik Rubens hatalmas egyénisége.
-
Donald Braider
Rubens, az életöröm festője
Kiadó: Corvina
Kiadó székhelye: Budapest
Kiadás éve: 1987
Oldalszám: 288
ISBN: 9631323897
jó állapotú antikvár könyv
-
Raktárkészlet 1 dbCikkszám 173762Státusz ÚJ használt, antikvár könyv  
-
2022. június 28-án 445 éve született PETER PAUL RUBENS flamand festőművész
Amint egy kései kritikusa írta: képein "a mediterrán formákat és színeket a flamand vulgáris életörömmel ötvözi egybe", s festményein rögvest az tűnik szembe, hogy "alakjait hús-vér emberekről mintázta".
Az első állítást az magyarázhatja, hogy Antwerpen, ahol Rubens nevelkedett, a Németalföld kettészakadása után nem a szigorú északi protestáns holland köztársasághoz, hanem a temperamentumos spanyol fennhatóság alatt álló déli Flandriához került, amely beengedte határai mögé az itáliai életörömöt is.
A második állítás igazáról pedig bárki meggyőződhet, aki megnéz egy rubensi akt-képet, hiszen emberi hús van rajta elég. Rubens imádta a nőket, festményeit nézve nemcsak művészi érdeklődéséről, de személyes ízléséről is képet kaphatunk, hiszen nagy kedvvel festegette imádott feleségét. Alaposan ismerjük az asszony izgatóan telt idomait, Rubens ugyanis megfestette bundában és bunda nélkül is nemegyszer.
Amikor éppen nem felesége részletes megörökítésén fáradozott, szívesen tett eleget az egyházi megrendeléseknek, de szerelmes szíve sokszor nem hagyta nyugodtan dolgozni, s előfordult például, hogy Szent Cecíliát is feleségéről mintázta. De mindent megbocsátottak neki, mert zseniálisan kezelte az ecsetet. Idővel annyira felkapott művész lett, hogy több képét valójában tanulói festették meg helyette. Ebben persze a megrendelők is hibásak, hiszen IV. Fülöp király sem gondolhatta, hogy az általa megrendelt 112 vásznat Rubens egyedül meg tudja festeni.
Műhelye azonban nagy vagyon termelt neki, így élete végén visszavonult vidéki kastélyába, ahol már csak a saját gyönyörűségére húzta az ecsetvonásokat. (Kalendárium Press)