- Újdonságok
- Akciók
- Együttműködési ajánlat papír-, ajándék és bababoltoknak
- Könyvek nagyoknak
- Könyvek kicsiknek - gyerekeknek, fiataloknak, babáknak és mamáknak
- Életrajzok-memoárok
- Ókori vonatkozású könyvek
- Könyvek óvodapedagógusoknak
- Könyvek kutyásoknak
- Afrikai vonatkozású könyvek
- Arab vonatkozású könyvek
- Ázsiai vonatkozású könyvek
- Balkáni és mediterrán vonatkozású könyvek
- Latin-amerikai vonatkozású könyvek
- Orosz vonatkozású könyvek
- Skandináv és balti vonatkozású könyvek
- Cseh és szlovák vonatkozású könyvek
- Szlovák és cseh nyelvű könyvek
- Ezotéria, lelki egészség
- Retro - Életvidám seniorok
- Antikvárium
- Különleges könyvajánlataink
- Nem talál egy könyvet? Segítünk!
Montesquieu / A világ filozófusai
Charles-Louis de Secondat, Montesquieu báró (1689–1755) művének számos bejegyzése van, és sok olyan sarokpont, ahol meg lehet állni. Az igazságosság és az ember szabadsága, az uralkodó gondolkodása, a törvények pedig az a terep, ahol ezeket keresi. A megfigyelés és az elemzés az eszköze, a mértékletesség és a higgadtság a jellemvonásai. Ismeri az iróniát, de nem tud rosszindulatú lenni. A felvilágosodás embere, fáradhatatlan kereső, az emberek világát és annak történelmét szemléli, és a relativizmus, a nyitottság és a racionalitás időn át tartó leckéjét adja nekünk. A művéhez írott bevezető célja, hogy visszaadja annak értelmét és jelentőségét, vagy legalábbis utat mutasson Montesquieu gondolkodásához, és megálljt parancsoljon az elmélkedésnek.
(Manuel Cruz, filozófus)
-
Stefano Ballerio
Montesquieu
Emberek, szellem, törvények
A világ filozófusai-sorozat
Kiadó: EMSE / Líra
Kiadó székhelye: Barcelona, Budapest
Kiadás éve: 2023
Oldalszám: 144
Kötés: Keménytáblás
ISBN: 3381002417049
-
Szerző Stefano BallerioCím MontesquieuISBN 3381002417049Szállítási információk A megrendelés első postázási időpontja és a személyes átvétel első lehetséges napja 2024. január 26., péntekCikkszám 183291Státusz ÚJ  
-
2024. január 18-án 325 éve született CHARLES LOUIS DE SECONDAT MONTESQUIEU francia filozófus
Nemes ember volt - az ősi Secondat család Charles-Louis nevű tagja -, így megtehette, hogy bátran ostorozza korának ostoba nagyságait. Nem kímélte a királyt és a pápát sem, de olyan szellemes humorral teli kétértelmű mondatokkal csipkedte őket, hogy sosem tudták "megfogni", s miközben hasonlóan éleslátású kortársai fél lábbal állandóan a börtönben voltak, ő mindig megúszta.
Egyébként nagytekintélyű jogász volt, s a törvények alapos ismeretével felvértezve lődözte nyilait a butaság élő szobraira. Az ostobább politikusok persze őrjöngtek, de a szintén eszes XV. Lajos király például azzal próbálta leszerelni, hogy meghívta a palotájába csevegni. Montesqieu attól kezdve félvállról odavetette az ellene támadóknak, hogy épp az imént beszélgetett a királlyal és a még Lajosnál is hatalmasabb királyi szeretővel, Madame Pompadourral, s ezt hallva legbőszebb ellenfelei is visszavonulót fújtak.
A buta, ámde nagyképű hatalmasságokat kigúnyoló művei - például a Perzsa levelek -, valami rejtélyes oknál fogva manapság is nagyon aktuálisnak hatnak, így érdemesek a figyelmünkre, s ahogyan Gyergyai Albert írta: "ezért koccintjuk szívesen a mi mai, magyar borral telt poharunkat az ő bordeaux-i borától piros, XVIII. századi poharához". (Kalendárium Press)