- Újdonságok
- Akciók
- Együttműködési ajánlat papír-, ajándék és bababoltoknak
- Könyvek nagyoknak
- Könyvek kicsiknek - gyerekeknek, fiataloknak, babáknak és mamáknak
- Életrajzok-memoárok
- Ókori vonatkozású könyvek
- Könyvek óvodapedagógusoknak
- Könyvek kutyásoknak
- Afrikai vonatkozású könyvek
- Arab vonatkozású könyvek
- Ázsiai vonatkozású könyvek
- Balkáni és mediterrán vonatkozású könyvek
- Latin-amerikai vonatkozású könyvek
- Orosz vonatkozású könyvek
- Skandináv és balti vonatkozású könyvek
- Cseh és szlovák vonatkozású könyvek
- Szlovák és cseh nyelvű könyvek
- Ezotéria, lelki egészség
- Retro - Életvidám seniorok
- Antikvárium
- Különleges könyvajánlataink
- Nem talál egy könyvet? Segítünk!
Irak lánya, Majada
Jean Sasson, nemzetközi sikert aratott A fátyol mögött című könyv szerzője 1998-ban, egy bagdadi útján ismerkedett meg Majada al-Aszkarival. A szerző egy évvel később megtudta, hogy Majadát letartóztatták, és Szaddám Husszein titkosrendőrségének főhadiszállását is magába foglaló Baladijat börtönbe zárták.
Majada élettörténete igazán hihetetlen. Családja az egyik legkiválóbb és leginkább megbecsült család Irakban. Egyik nagyapja Arábiai Lawrence mellett harcolt a törökök ellen. A másik nagyapja volt az első igazi arab nacionalista (akit Szaddám Husszein is igen csodált). Nagybátyja csaknem húsz évig volt Irak miniszterelnöke. Anyja fontos kormányzati tisztséget töltött be. Fiatalkorában Majada az iraki királyi családdal töltötte a szünidőket. Amikor Szaddám Husszein Baasz Pártja 1979-ben hatalomra került, Majada nem látta előre, hogy a vele járó pusztítás mind saját életét, mind szeretett hazáját tönkre teszi, Hamarosan magára maradt, elváltan nevelte két gyermekét, megélhetését is nyomdája biztosította. Fogalma sem volt róla, hogy egyszer még Szaddám Husszein titkosrendőrségének céltáblája lesz. Egészen 1999 egyik lidércnyomásos napjáig.
A Baladijat börtönben Majadát az 52. számú cellába zárták be tizenhét másik nő mellé. Különféle származású, névtelen és arctalan nők közé, akiket csak egy valami kapcsolt össze: mindannyiukat bírósági ítélet nélkül börtönöztek be, a kínzás és kivégzés réme folyton ott lebegett a fejük felett. Ezek az „árnyékasszonyok” úgy terelték el a figyelmüket a borzalmakról, hogy elmesélték egymásnak az életüket.