- Újdonságok
- Akciók
- Együttműködési ajánlat papír-, ajándék és bababoltoknak
- Könyvek nagyoknak
- Könyvek kicsiknek - gyerekeknek, fiataloknak, babáknak és mamáknak
- Életrajzok-memoárok
- Ókori vonatkozású könyvek
- Könyvek óvodapedagógusoknak
- Könyvek kutyásoknak
- Afrikai vonatkozású könyvek
- Arab vonatkozású könyvek
- Ázsiai vonatkozású könyvek
- Balkáni és mediterrán vonatkozású könyvek
- Latin-amerikai vonatkozású könyvek
- Orosz vonatkozású könyvek
- Skandináv és balti vonatkozású könyvek
- Cseh és szlovák vonatkozású könyvek
- Szlovák és cseh nyelvű könyvek
- Ezotéria, lelki egészség
- Retro - Életvidám seniorok
- Antikvárium
- Különleges könyvajánlataink
- Nem talál egy könyvet? Segítünk!
Így élt Newton
Tudjuk, hogy megalkotta a differenciál- és integrálszámítást, a fizikai optikát, a nevével fémjelzett mechanikát, amely 200 éven át volt a fizikai fejlődés alapja. Kimutatta, hogy például a Hold – amelyben Szent Dávid hegedül – ugyanolyan törvények szerint mozog, mint az eldobott kő.
De milyen volt a kor, amelyben élt? Milyenek voltak a kortárs tudósok? Hogyan érlelődtek a korszakalkotó felismerések? Milyen volt Newton, az ember, az esendő, gyenge és mégis csodálatos ember, akinek igazi arcvonásait eltakarja előlünk a túlzó kortársi tisztelet és a későbbi két évszázad istenítő csodálata. Ezt kísérli meg felvázolni a tudománytörténész oknyomozó pontosságával és az író múltba látó képzeletével Vekerdi László.
-
Vekerdi László
Így élt Newton
Kiadó: Móra
Kiadás éve: 1977
Oldalszám: 268
Kötés: Keménytáblás
ISBN: 9631107116
közepes állapotú antikvár könyv
-
Raktárkészlet 1 dbCikkszám 481624Státusz ÚJ használt, antikvár könyv  
-
2023. január 4-én 380 éve született ISAAC NEWTON angol fizikus, matematikus, csillagász
Az egyetemes tudománytörténet egyik legnagyobb alakja volt, felfedezéseit, tudományos eredményeit manapság sem könnyű tökéletesen megértenie egy laikusnak, akkoriban pedig még a tudósok is értetlenül fogadták egynémely megállapítását. A világszenzációt aratott Principia című műve például olyan bonyolult kérdésekkel foglalkozott, hogy több tudós olvasó is külön szakértőt fogadott fel, hogy értelmezze a benne foglaltakat. Leginkább még korai munkái érthetőek, már gyerekként is fúrt-faragott, csinált például egy malmot, a futókereket egy egér hajtotta; madzagot között a farkára, az orra elé pedig búzát szórt.
Egyébként a tanulásban nem árult el valami nagy tehetséget, anyja ki is vette az iskolában, mondván, gazdálkodónak talán még jó lesz. Tanárai igencsak örültek ennek, mert a kis Isaac kiálhatatlan gyerek volt, s ahogy nőtt, a helyzet csak romlott, mire pályafutása csúcsára ért, gonosz ember lett belőle. Az általa vezetett Királyi Társaságot csak "halálgárdá"-nak hívta a közvélemény, ami nem is túlzás, hiszen a tudós kompánia élén voltaképpen Newton - az "öntelt, ingerlékeny bürokrata, gazdag selyemben és bársonyban - kergette a halálba szegény Leibniz-et.
Newton már életében "nemzeti intézmény" volt, tekintélyével nem vetekedhetett emberfia, de barátja nem nagyon akadt. Sokan tisztelték, de nem szerette szinte senki. Mi is képet kaphatunk jelleméről, ha tudjuk, hogy Swift Gulliverjének Repülő Szigetén is Newton és kollégái élnek. (Kalendárium Press)