- Újdonságok
- Akciók
- Együttműködési ajánlat papír-, ajándék és bababoltoknak
- Könyvek nagyoknak
- Könyvek kicsiknek - gyerekeknek, fiataloknak, babáknak és mamáknak
- Életrajzok-memoárok
- Ókori vonatkozású könyvek
- Könyvek óvodapedagógusoknak
- Könyvek kutyásoknak
- Afrikai vonatkozású könyvek
- Arab vonatkozású könyvek
- Ázsiai vonatkozású könyvek
- Balkáni és mediterrán vonatkozású könyvek
- Latin-amerikai vonatkozású könyvek
- Orosz vonatkozású könyvek
- Skandináv és balti vonatkozású könyvek
- Cseh és szlovák vonatkozású könyvek
- Szlovák és cseh nyelvű könyvek
- Ezotéria, lelki egészség
- Retro - Életvidám seniorok
- Antikvárium
- Különleges könyvajánlataink
- Nem talál egy könyvet? Segítünk!
Boszorkánytánc
Niccoló Paganinit, minden idők legcsodálatosabb hegedűművészét a kortársai „az ördög hegedűsének”, a „genovai varázslónak” nevezték. Rajongás, csodálat, irígység, gyűlölet, elragadtatás és idegenkedés vette körül. Játékának hatása nem csupán nagyszerű technikájában rejlett, hanem abban a különös lelki izgalomban, amelyet az emberekben előidézett. Halálhírét a zenei világ mély megrendüléssel fogadta. A lapok hónapokon át írták megemlékezéseiket a nagyszerű újítóról, aki lenyűgöző technikájával, érzéseinek végtelen skálájával, szilaj lendületével, személyiségének szuggesztív erejével bámulatba ejtette Európa hangversenylátogató közönségét.
Barát Endre drámai megjelenítéssel, átéléssel kelti életre Paganini alakját; küzdelmeit, sorsának meglepő fordulatait a történelem sodrásában mutatja be az olvasónak. A megtörtént események hű leírásán túl, regénye költői újjáteremtése annak, ami Paganini érzésvilágában lezajlott, s ami a valóságban megtörténhetett vele.
-
Barát Endre
Boszorkánytánc
Paganini életregénye
Kiadó: Zeneműkiadó
Kiadás éve: 1972
Oldalszám: 548
jó állapotú antikvár könyv
-
Cikkszám 169068Státusz ÚJ használt, antikvár könyv  
-
2022. október 27-én 240 éve született NICCOLO PAGANINI olasz hegedűművész
Minden idők legnagyobb hegedűvirtuóza volt, kétségtelen tehetségével szinte mágikus vonzerő párosult, s ezért aztán már életében legendák szövődtek köré. Még évtizedekkel ezelőtt is kutatták a titkát, és a legvadabb feltételezések láttak napvilágot. Sokan úgy vélték, hogy műtéttel tették alkalmassá ujjait arra, hogy akár egy húron is le tudjon játszani bonyolult dallamokat. Ezt a feltevést aztán nem tudták bizonyítékkal cáfolni, így azt állították ellene, hogy akkortájt még elég kezdetleges volt a sebészet - a mikrosebészetet pedig nem is ismerték -, ezért az egyébként is tehetséges Paganini bizonyára nem kockáztatott meg egy kétes kimenetelű műtétet.
Paganini titkát inkább magyarázza betegsége. Köztudott, hogy életében egyenesen szörnyszülöttnek tartották. Rendkívül sovány volt, természetellenesen hosszú karja egészen lelógott a teste mellett, vékony, csontos ujjai, mint a pók lábai nőttek ki tenyeréből. Ehhez társult hosszúkás arca, beesett szemei félelmetesen villogtak, tényleg úgy nézett ki, mint egy modern horrorfilm főszereplője. Az egykorú leírások alapján a legújabb kutatások betegségét Marfan-kórként diagnosztizálják. A betegség ma is jól ismert, ám a benne szenvedők nem lettek második Paganinik, úgyhogy benne egészen szerencsésen találkozott a betegség és a zenei tehetség.
Jellemző játéktudására, hogy a zeneirodalom addigi termése nem tette igazán próbára, így aztán zeneszerző lett, és magának komponált hegedűversenyeket. Amelyek hű előadása máig a legnagyobb próbája minden muzsikusnak. S a legjobbaknak sem mindig sikerül megbirkózni velük. (Kalendárium Press)