- Újdonságok
- Akciók
- Együttműködési ajánlat papír-, ajándék és bababoltoknak
- Könyvek nagyoknak
- Könyvek kicsiknek - gyerekeknek, fiataloknak, babáknak és mamáknak
- Életrajzok-memoárok
- Ókori vonatkozású könyvek
- Könyvek óvodapedagógusoknak
- Könyvek kutyásoknak
- Afrikai vonatkozású könyvek
- Arab vonatkozású könyvek
- Ázsiai vonatkozású könyvek
- Balkáni és mediterrán vonatkozású könyvek
- Latin-amerikai vonatkozású könyvek
- Orosz vonatkozású könyvek
- Skandináv és balti vonatkozású könyvek
- Cseh és szlovák vonatkozású könyvek
- Szlovák és cseh nyelvű könyvek
- Ezotéria, lelki egészség
- Retro - Életvidám seniorok
- Antikvárium
- Különleges könyvajánlataink
- Nem talál egy könyvet? Segítünk!
A Maestro
A Maestro – egyszerűen csak így hívták a szakmában Ennio Morriconét, akit hazájában nemcsak Olaszország büszkeségeként, de az évszázad zeneszerzőjeként is emlegetnek. Filmek százaihoz komponált remekművei ma is visszacsengenek az emberek fülében. Zenéinek többsége jócskán túlnőtt a filmeken, önálló életre kelt, sláger- és lemezlisták éllovasa lett. A műfaji korlátokat nem ismerő Maestro tehetsége vígjátékban, drámában, krimiben éppúgy megmutatkozott, mint sci-fiben, horrorfilmben vagy épp háborús történetben.
Morricone kétségkívül a filmvilág megkerülhetetlen alakja volt: hangjegyekben szólaltatta meg azt, ami a filmszalagon megnyilvánult, sőt a zenei hatásokkal sokszor javított akár a forgatókönyv, akár a képi megjelenítés esetleges hiányosságain. Ezért is lett ő a Maestro, akinek munkásságát 2007-ben Oscar-életműdíjjal honorálták. Valójában azonban a legkevésbé sem érdekelte a dicsőség. A rendkívül szerény muzsikusról lepergett minden magasztalás. Végtelenül alázatos ember volt, aki egész életét arra tette fel, hogy a közönség szórakoztatására komponáljon.
A könyv érdekes történeteken keresztül mutatja be azt a kisfiút, akit az iskolában csodagyerekként tartottak számon, miután hatévesen már zenét szerzett. Ennio – aki valójában orvos szeretett volna lenni – sokszor éjszakai bárokban trombitált, hogy eltartsa szegénysorban tengődő családját. A háború alatt ugyanis gyakran előfordult, hogy nem volt mit enniük. A kezdetekben Dan Savio és Leo Nichols álnéven dolgozó zeneszerző úgy vélte, zenéi egy titokzatos, földöntúli világból jönnek. Ennek a világnak a nyomába eredünk, hogy megismerjük az évszázad zeneszerzőjének titkait és megfejtsük azt is, hogy a magyarokat rendkívüli módon szerető világhírű olasz komponista miért nyilatkozta azt, hogy: „A szívem Budapesté!”
-
Király Levente
A Maestro
Exkluzív beszélgetés Ennio Morriconéval, a filmzene halhatatlan legendájával
Kiadó: Macro-Media
Kiadás éve: 2020
Oldalszám: 230
Kötés: Puhatáblás
ISBN: 9786150088488
-
Szerző Király LeventeCím A MaestroISBN 9786150088488Szállítási információk A megrendelés első postázási időpontja és a személyes átvétel első lehetséges napja 2023. november 17., péntekCikkszám 375473Státusz ÚJ  
-
2023. november 10-én 95 éve született ENNIO MORRICONE olasz zeneszerző
A világ egyik legismertebb és legkedveltebb filmzeneszerzője eredetileg harsonázni tanult, s elsajátította a zeneszerzést és hangszerelést is, majd komolyzenével kezdte pályáját. Előbb egy kórust vezetett, majd a színházi világban is szerencsét próbált, színdarabokhoz írt kísérőzenét, közben a rádiónál is dolgozott, sőt Velencében a modern zene fesztiválján lépett fel. Igazi művészi kibontakozása a film vonzáskörében indult el.
Elsősorban a kalandfilmek, westernek és krimik keltették fel az érdeklődését. A Jó, a Rossz és a Csúf, a Vizsgálat egy minden gyanú felett álló polgár ügyében, a Volt egyszer egy Vadnyugat, A szicíliaiak klánja, a Dekameron, A Mester és Margarita, a Hamlet, a Volt egyszer egy Amerika - csak néhány kiemelés azok közül a filmek közül, amelyekhez a nevét adta. Amelynél évtizedeken át kevés csengett jobban a filmesek között, a rendezők szinte sorban álltak nála, hogy dolgozzon velük, egy jó filmzene ugyanis fél siker. A maga műfajában világsztárnak számító komponista eléggé nem méltányolható módon magyar filmhez is szerzett zenét, Gyarmathy Lívia A csalás gyönyöre című filmjében hallható a mester zenéje.
Egyébként a Volt egyszer egy vadnyugat filmtörténeti különlegesség, először fordult elő ugyanis, hogy előbb készült el a film zenéje, mint maga a film, Sergio Leone tulajdonképpen Morricone remek muzsikájához írta a forgatókönyvet. A filmzene klasszikus zsenije 2020-ban hunyt el. (Kalendárium Press)