- Újdonságok
- Akciós termékek
- Évfordulók és könyvek
- Életrajzok-memoárok
- Gyerekkönyvek
- Óvodapedagógusoknak
- Kutyás könyvek - Könyvek kutyásoknak
- Papírboltoknak, játékboltoknak
- Bababoltoknak
- Kreatív hobbi boltoknak
- Barkácsboltoknak
- Vadász- és horgászboltoknak
- Kisállatkereskedéseknek
- Szépség- és fodrászszalonoknak
- Utazási irodáknak
- Afrikai témájú könyvek
- Arab témájú könyvek
- Mesés Kelet - ázsiai könyvek
- Balkán fanatikusok - könyvek a Balkánról
- Mediterráneum és könyvek
- Latin-amerikai könyvek
- Skandináv és balti irodalom
- Orosz témájú könyvek
- Cseh és szlovák témájú könyvek
- Szlovák és cseh nyelvű könyvek
- Ókori témájú könyvek
- Ezotéria, lelki egészség
- Szakácskönyvek
- Retró - könyvek a közelmúltról
- Antikvárium
- Különleges könyvajánlataink
- Nem talál egy könyvet? Segítünk!
A pénz története Babilóniában a pénzverés előtt és után
A könyv Vargyas Péter akadémiai doktori disszertációja. A 2009-ben tragikusan elhunyt (a fűtési rendszer hibájából szénmonoxid-mérgezésben halt meg a feleségével együtt) nemzetközi hírű szerző gazdaságtörténeti kutatásai során az ókori Kelet egészét vetette vizsgálat alá. Első tanulmányaiban Ugarit társadalmának és kereskedelmi rendszerének a kérdéseit fejtegette, majd érdeklődése Babilónia ártörténete felé fordult. Kutatói pályájának utolsó éveiben főként az ókori Kelet pénzhasználata, pénztörténete, a keleti civilizációk gazdasági mentalitásának problémái foglalkoztatták.
E munkájában elsősorban az ókori Babilónia pénztörténetével foglalkozik, beágyazva teljes ókori Kelet gazdaság- és pénztörténetébe. A magyar és nemzetközi szakirodalomban egyaránt hiánypótló könyvet kézbe véve az Olvasó az ókori Babilónia nyerhet betekintést. A fejezetek izgalmas fordulatokkal mindenekelőtt arra a kérdésre keresik a választ, hogy volt-e, vagy nem pénz a pénzverés „megszületése“ Mezopotámiában? Egyáltalán ókori Keleten?
Vargyas Péter (1950–2009) a Pécsi egyetemi tanára, a magyarországi asszíriológia első és mindezidáig egyedüli megalapításában, ahol dékánhelyettes volt (1992–1997). A Pécsi Tudományegyetemen 1990 óta tanított, először fél-, majd teljes állásban (1992–2009). Az ékírásos civilizációk specialistájaként érdeklődésének középpontjában elsősorban társadalom- és gazdaságtörténeti kérdések álltak. Kutatásait és oktató munkáját több mint öt évig különböző külföldi egyetemeken végezte (Heidelberg, Liège, Stanford University CA, Berkeley University CA, Hebrew University Jeruzsálem, Université Paris-Sorbonne). A babilóni árak történetéről tervezett sorozatának első kötete, A History of Babylonian Prices in the First Millenium BC Vol. 1. Prices of the Basic Commodities címmel, a Heidelberger Orientverlag kiadásában jelent meg.
A könyvre hivatkozik az Ókor című folyóirat 2012/4. számának Vér Ádám: Távolsági kereskedelem az Újasszír Birodalomban című cikke.