- Újdonságok
- Akciós termékek
- Évfordulók és könyvek
- Életrajzok-memoárok
- Gyerekkönyvek
- Óvodapedagógusoknak
- Kutyás könyvek - Könyvek kutyásoknak
- Papírboltoknak, játékboltoknak
- Bababoltoknak
- Kreatív hobbi boltoknak
- Barkácsboltoknak
- Vadász- és horgászboltoknak
- Kisállatkereskedéseknek
- Szépség- és fodrászszalonoknak
- Utazási irodáknak
- Afrikai témájú könyvek
- Arab témájú könyvek
- Mesés Kelet - ázsiai könyvek
- Balkán fanatikusok - könyvek a Balkánról
- Mediterráneum és könyvek
- Latin-amerikai könyvek
- Skandináv és balti irodalom
- Orosz témájú könyvek
- Cseh és szlovák témájú könyvek
- Szlovák és cseh nyelvű könyvek
- Ókori témájú könyvek
- Ezotéria, lelki egészség
- Szakácskönyvek
- Retró - könyvek a közelmúltról
- Antikvárium
- Különleges könyvajánlataink
- Nem talál egy könyvet? Segítünk!
Utazás a koponyám körül - 80 éve hunyt el KARINTHY FRIGYES
A regény valóságosan megtörtént eseményekről, személyes tapasztalatokról szól: saját agyműtétének körülményeit beszéli el az író. Művészetének általánossá, egyetemes emberi élménnyé emeli az operációt, a betegség történetét. Az író a Centrál kávéházban vonatdübörgést hall, halucinál. Ezt fejfájás, ájulás követi, de sem ő, sem orvosai nem gondolnak komoly betegségre. Barátságos beszélgetések, egy filmélmény és feleségével együtt tett klinikai látogatás ébresztik fel gyanúját: agydaganata van. Az öndiagnózis helyesnek bizonyul. A vakság, a biztos halál és némi reménnyel kecsegtető műtét között nem nehéz a választás. Elutazik Stockholmba, a kor legnevesebb agysebészéhez, Olivecrona professzorhoz. Különlegesen izgalmas, nagyszerű az elbeszélés csúcspontja: a műtét leírása, melyet egyszerre szenved belülről, és szemlél kívülről az író. Az operáció utáni, téren és időn kívüli állapotból, a szürkeségből a fényhez, az élethez visszatérő ember örömével, büszkeségével zárul a mű.
2018. augusztus 29-én 80 éve hunyt el KARINTHY FRIGYES író és költő. "Ez a marha volt közöttünk az egyetlen zseni" - mondta róla haldokló barátja, Kosztolányi Dezső, s alighanem igaza volt, hiszen amihez Karinthy fogott, abban remekművet alkotott. És sok mindenbe belefogott, így aztán zseniálisak Gulliver-regényei, líránk egyik legmegrázóbb verseskötete pedig a Nem mondhatom el senkinek. Ö írta a legjobb magyar irodalmi paródiát îgy írtok ti címmel, s mivel érdeklődött a természettudományok iránt, egyedülállóan szenzációsra sikeredett Utazás a koponyám körül című könyve. A Tanár úr kérem az egyik legmulatságosabb karcolatgyűjteménye irodalmunknak, műve igazi önéletrajz, alapját az a napló képezi, amit tizenegyévesen kezdett írni, és a maga nemében szintén remekmű. Kiderül belőle, hogy szerzője igencsak hadilábon állt a tanulással, többször megbukott, a matekkal és a fizikával még csak-csak elboldogult, de a humán tárgyakban nagyon gyenge volt, irodalomból sem remekelt, éppcsak átment az érettségin. Naplóját különben nem szabad a tanulóifjúság kezébe adni, mert amilyen szellemes történeteket tartalmaz, olyan gyalázatos helyesírással készült, a múlt idő és a tárgyrag "t" betűinek számát például sosem találta el. (Kalendárium Press)
Kövessen bennünket a Facebookon is!
Sőt, akkor is kövessen bennünket, ha általában is érdeklik a napi évfordulók, születésnapok, érdekességek akkor is, ha nem feltétlenül kapcsolódnak hozzájuk könyvek. Mert a sajtószolgálatként is működő Kalendárium Press is fent van a Facebookon.