- Újdonságok
- Akciós termékek
- Évfordulók és könyvek
- Életrajzok-memoárok
- Gyerekkönyvek
- Óvodapedagógusoknak
- Kutyás könyvek - Könyvek kutyásoknak
- Papírboltoknak, játékboltoknak
- Bababoltoknak
- Kreatív hobbi boltoknak
- Barkácsboltoknak
- Vadász- és horgászboltoknak
- Kisállatkereskedéseknek
- Szépség- és fodrászszalonoknak
- Utazási irodáknak
- Afrikai témájú könyvek
- Arab témájú könyvek
- Mesés Kelet - ázsiai könyvek
- Balkán fanatikusok - könyvek a Balkánról
- Mediterráneum és könyvek
- Latin-amerikai könyvek
- Skandináv és balti irodalom
- Orosz témájú könyvek
- Cseh és szlovák témájú könyvek
- Szlovák és cseh nyelvű könyvek
- Ókori témájú könyvek
- Ezotéria, lelki egészség
- Szakácskönyvek
- Retró - könyvek a közelmúltról
- Antikvárium
- Különleges könyvajánlataink
- Nem talál egy könyvet? Segítünk!
Utazás Faremidóba / Capillária - 80 éve hunyt el KARINTHY FRIGYES
Karinthy két fantasztikus regénye, az Utazás Faremidóba és a Capillária nagy világirodalmi hagyományba kapcsolódva, Gulliver utazásainak történetét meséli tovább. Faremidó lakói szervetlen anyagokból tökéletessé összeszerelt géplények, akik a romlandó testű emberiséget a Föld betegségének tartják, s zenei hangok segítségével „beszélve” valósítják meg az ideális társadalmat, a szépség és harmónia birodalmát. Az iróniával, humorral átszőtt, mégis kesernyés „útleírás” szerzője méltó folytatója a swifti életmű szemléletének.
Capillária tenger alatti tartományának irányítói az érzelmeiktől vezérelt, önfeledt, csodaszép nők, akik szó szerint kiszipolyozzák és elevenen megeszik az egyetlen csökevényes szervre redukálódott, alsóbb rendű hímeket. A két nem örök harcában – az elbeszélő nem rejti véka alá epés véleményét – sorsszerűen és végzetesen diadalmaskodik a nő. Karinthy mindezt maró szatírával tárja az olvasó elé, miközben az álszent társadalom felfogásával szemben – a férfiak kiszolgáltatottságát írja meg.
2018. augusztus 29-én 80 éve hunyt el KARINTHY FRIGYES író és költő. "Ez a marha volt közöttünk az egyetlen zseni" - mondta róla haldokló barátja, Kosztolányi Dezső, s alighanem igaza volt, hiszen amihez Karinthy fogott, abban remekművet alkotott. És sok mindenbe belefogott, így aztán zseniálisak Gulliver-regényei, líránk egyik legmegrázóbb verseskötete pedig a Nem mondhatom el senkinek. Ö írta a legjobb magyar irodalmi paródiát îgy írtok ti címmel, s mivel érdeklődött a természettudományok iránt, egyedülállóan szenzációsra sikeredett Utazás a koponyám körül című könyve. A Tanár úr kérem az egyik legmulatságosabb karcolatgyűjteménye irodalmunknak, műve igazi önéletrajz, alapját az a napló képezi, amit tizenegyévesen kezdett írni, és a maga nemében szintén remekmű. Kiderül belőle, hogy szerzője igencsak hadilábon állt a tanulással, többször megbukott, a matekkal és a fizikával még csak-csak elboldogult, de a humán tárgyakban nagyon gyenge volt, irodalomból sem remekelt, éppcsak átment az érettségin. Naplóját különben nem szabad a tanulóifjúság kezébe adni, mert amilyen szellemes történeteket tartalmaz, olyan gyalázatos helyesírással készült, a múlt idő és a tárgyrag "t" betűinek számát például sosem találta el. (Kalendárium Press)
Kövessen bennünket a Facebookon is!
Sőt, akkor is kövessen bennünket, ha általában is érdeklik a napi évfordulók, születésnapok, érdekességek akkor is, ha nem feltétlenül kapcsolódnak hozzájuk könyvek. Mert a sajtószolgálatként is működő Kalendárium Press is fent van a Facebookon.