- Újdonságok
- Akciós termékek
- Évfordulók és könyvek
- Életrajzok-memoárok
- Gyerekkönyvek
- Óvodapedagógusoknak
- Kutyás könyvek - Könyvek kutyásoknak
- Papírboltoknak, játékboltoknak
- Bababoltoknak
- Kreatív hobbi boltoknak
- Barkácsboltoknak
- Vadász- és horgászboltoknak
- Kisállatkereskedéseknek
- Szépség- és fodrászszalonoknak
- Utazási irodáknak
- Afrikai témájú könyvek
- Arab témájú könyvek
- Mesés Kelet - ázsiai könyvek
- Balkán fanatikusok - könyvek a Balkánról
- Mediterráneum és könyvek
- Latin-amerikai könyvek
- Skandináv és balti irodalom
- Orosz témájú könyvek
- Cseh és szlovák témájú könyvek
- Szlovák és cseh nyelvű könyvek
- Ókori témájú könyvek
- Ezotéria, lelki egészség
- Szakácskönyvek
- Retró - könyvek a közelmúltról
- Antikvárium
- Különleges könyvajánlataink
- Nem talál egy könyvet? Segítünk!
Sissi Tirolban - 120 éve hunyt el ERZSÉBET
Sissi neve, sorsa még mindig megdobbantja az emberek szívét. Négyszer látogatott Tirolba - ez a négy epizód eddig nem ismert, pedig minden egyes látogatás fontos momentuma különös életének.
A tizenegy éves Sissi 1848-ban Innsbruckban tölti a nyarat. Kis vadóc, a természet tiszta gyermeke még. Az anyja tudja, hogy éppen ott időznek a Habsburgok, akik elmenekültek Bécsből a forradalom elől.
Évekkel később - mint Ausztria császárnéja s magyar királyné - visszatér gyerekkori nyara helyszínére. A legszebb uralkodó Európában, de nem tud megbarátkozni az udvari szertartásokkal, a schönbrunni kastély arany kalitkájával. Saját életét akarja élni, menekül a nyilvánosság elől. Tirolban találkozik vele kislánykori udvarlója. Az utolsó, szomorú látogatás: a genfi merénylet áldozatát viszi a vonat...
Jeannine Meighörner izgalmasan, lenyűgöző szakértelemmel és finom humorral ábrázolja Sissi és örök hódolója "találkozásait". Kihívó és szórakoztató történelmi regény az osztrák császárné menekülő szívéről. Magyarul először olvasható.
"...a császárné elegáns mozdulattal felemeli a fátylát és a tömeg felé mosolyog. Aloys látja, ahogy az asszony lelép a fémlépcsőről és a peronra terített szőnyegen az üdvözlésére felállított emelvény felé siet. Milyen karcsú!
A ruhája úgy simul az alakjára, mintha a második bőre lenne. Olyan árnyképhez hasonlít,
amelyen túl sok fekete papírt vágtak le a derék táján.
-- Ezt a derekat két kézzel átérném! -- buggyan ki a száján.
A haja összefonva a derekáig ér. Annyira komplikált ez a frizura, hogy a fodrásznő csakis valami varázsló lehet. És ezen a hajkölteményen olyan hetykén ül az utazókalap, mint egy madárfészek."
2018. szeptember 10-én 120 éve hunyt el ERZSÉBET magyar királyné és osztrák császárné, Ferenc József felesége. A mindenki által csodált Sissi akkoriban a világ egyik legszebb asszonya volt, és számunkra, magyarok számára különösen kedves, mert egyike azon kevés osztrák koronás főknek, aki szerette a magyarokat. Még nyelvünket is elsajátította, Falk Miksa tanította, s ahogy Sissi előrehaladt a magyar nyelvben, úgy terelődött az órai beszélgetés lassanként politikai témákra. A jeles publicista kiváló diplomáciai érzékkel sosem említette a rendezetlen viszonyt, de úgy forgatta a szót, hogy maga Erzsébet kezdte pedzegetni a két ország kiegyezésének szükségességét, s ezen nézeteit aztán férjével is megosztotta. Nem túlzás tehát azt állítani, hogy az osztrák-magyar kiegyezésben némi szerepe Sissi magyar nyelvóráinak is volt. A királyné hasznosítani is tudta nyelvtudását, sokat időzött ugyanis a nemzeti ajándékként kapott gödöllői kastélyban, és rokonszenves egyéniségével mindenkit meghódított; Jókai Mórt éppúgy elbűvölte, mint Mikszáth Kálmánt. Pedig bájos mosolya mögött sok szomorúság rejtőzött, nem volt igazán boldog, házassága sem bizonyult felhőtlennek, gyakran kívánta a halált. Amikor egy anarchista szíven szúrta, halála előtt állítólag azt mondta neki: "Nos, Lucheni, hát ezt ügyesen csináltad, egészen úgy, ahogy akartam!" (Kalendárium Press)
Kövessen bennünket a Facebookon is!
Sőt, akkor is kövessen bennünket, ha általában is érdeklik a napi évfordulók, születésnapok, érdekességek akkor is, ha nem feltétlenül kapcsolódnak hozzájuk könyvek. Mert a sajtószolgálatként is működő Kalendárium Press is fent van a Facebookon.