- Újdonságok
- Akciós termékek
- Évfordulók és könyvek
- Életrajzok-memoárok
- Gyerekkönyvek
- Óvodapedagógusoknak
- Kutyás könyvek - Könyvek kutyásoknak
- Papírboltoknak, játékboltoknak
- Bababoltoknak
- Kreatív hobbi boltoknak
- Barkácsboltoknak
- Vadász- és horgászboltoknak
- Kisállatkereskedéseknek
- Szépség- és fodrászszalonoknak
- Utazási irodáknak
- Afrikai témájú könyvek
- Arab témájú könyvek
- Mesés Kelet - ázsiai könyvek
- Balkán fanatikusok - könyvek a Balkánról
- Mediterráneum és könyvek
- Latin-amerikai könyvek
- Skandináv és balti irodalom
- Orosz témájú könyvek
- Cseh és szlovák témájú könyvek
- Szlovák és cseh nyelvű könyvek
- Ókori témájú könyvek
- Ezotéria, lelki egészség
- Szakácskönyvek
- Retró - könyvek a közelmúltról
- Antikvárium
- Különleges könyvajánlataink
- Nem talál egy könyvet? Segítünk!
Nők pagodája - 45 éve hunyt el PEARL S. BUCK
Pearl S. Buck nemzedékeken átívelő családregényében a múlt századi Kínába viszi el az olvasót. Negyvenedik születésnapján egy gyönyörű asszony úgy dönt, hogy visszavonul a házasélettől, és ezentúl önmagának szenteli az idejét, férje mellé pedig ágyast keres. Több mint húsz évig erős kézzel irányította a fényes udvarház működését, intézte a hagyományos kínai család hétköznapjait, ahol nem sok minden változott az elmúlt sok-sok generáció során. Az asszony döntése felbolygatja az egész birtok életét, és a látszólagos nyugalom fátyla mögül előbukkannak a fájdalmas érzések, a düh és vágy. Az ágyas sorsa tragédiába torkollik, a férj pedig egy örömlány oldalán találja meg boldogságát. Az asszony életébe egy olasz misszionárius pap hoz gyökeres változást és szerelmet. A Nobel-díjas írónő érzékletes képet fest Kína mindennapjairól, a különös hagyományokról, amelyekbe, mint selyembe a díszes hímzés, simulnak bele a női sorsok.
2018. március 6-án 45 éve hunyt el PEARL S. BUCK amerikai írónő. Voltaképpen írónak nem volt amerikai, hiszen előbb egy misszionárius lányaként, később férjével hosszú évekig élt Kínában, s a Nobel-díjat is a Kínában játszódó Az édes anyaföld című regényéért kapta. Mivel pedig kínai író nem részesült a legbecsesebb irodalmi kitüntetésben, ő a világ legnépesebb országának egyetlen Nobel-díjas szerzője, aki nem elég, hogy amerikai, ráadásul nő is. A regény azonban rendkívül izgalmas, hiszen Pearl a kínaiak mindennapi életét élve, személyes élmények birtokában írta, viszont mégiscsak egy idegen szemével ábrázolta a titokzatos ország viszonyait. Ezt a furcsa kettősséget persze az egész világon óriási érdeklődéssel fogadták, az Egyesült Államok legmagasabb politikai köreiben - főként katonai szemszögből - éppúgy lelkesen elemezték, mint az egykori Szovjetunióban, ahol az orosz kiadásról Lenin özvegye, Krupszkaja írt ismertetést. Az édes anyaföldet magyarra Kosáryné Réz Lola fordította le, és híres film is készült belőle. (Kalendárium Press)
Kövessen bennünket a Facebookon is!
Sőt, akkor is kövessen bennünket, ha általában is érdeklik a napi évfordulók, születésnapok, érdekességek akkor is, ha nem feltétlenül kapcsolódnak hozzájuk könyvek. Mert a sajtószolgálatként is működő Kalendárium Press is fent van a Facebookon.