- Újdonságok
- Akciós termékek
- Évfordulók és könyvek
- Életrajzok-memoárok
- Gyerekkönyvek
- Óvodapedagógusoknak
- Kutyás könyvek - Könyvek kutyásoknak
- Papírboltoknak, játékboltoknak
- Bababoltoknak
- Kreatív hobbi boltoknak
- Barkácsboltoknak
- Vadász- és horgászboltoknak
- Kisállatkereskedéseknek
- Szépség- és fodrászszalonoknak
- Utazási irodáknak
- Afrikai témájú könyvek
- Arab témájú könyvek
- Mesés Kelet - ázsiai könyvek
- Balkán fanatikusok - könyvek a Balkánról
- Mediterráneum és könyvek
- Latin-amerikai könyvek
- Skandináv és balti irodalom
- Orosz témájú könyvek
- Cseh és szlovák témájú könyvek
- Szlovák és cseh nyelvű könyvek
- Ókori témájú könyvek
- Ezotéria, lelki egészség
- Szakácskönyvek
- Retró - könyvek a közelmúltról
- Antikvárium
- Különleges könyvajánlataink
- Nem talál egy könyvet? Segítünk!
Maradék magyarok - 55 éve hunyt el SÍK SÁNDOR
Sík Sándor rendkívül tevékeny életét úgy jellemezhetjük, mint aki egy személyben volt piarista szerzetes, szépíró, irodalomtudós, kiváló pedagógus, műfordító, cserkészvezető és a katolikus költészet megújítója.
Életét végigkísérte a piaristák szellemisége, tanulmányait és - tartományfőnökként - munkáját is a rendnek szentelte. Dolgozott a magyar irodalom professzoraként Szegeden, segédszerkesztőként az Élet című folyóiratnál és főszerkesztőként a Vigiliánál.
Az I. világháború idején egy évet töltött lelkipásztorként a doberdói harctéren, melynek során a menekülést és bujkálást is meg kellett tapasztalnia. A harcok iszonyata, rémülete, bizonytalansága éppúgy része lett költeményeinek, mint a buzdító, szüntelenül remélő, boldog örvendezés, mely mélyen gyökerező hitének legszebb megnyilvánulása.
Jelen kötetünk Sík Sándor hazafias lelkületének, mély keresztény hitének, a magyarságot érintő történelmi eseményeknek, a magyar megmaradásnak és miként Baróti Dezső találóan megfogalmazta, a költő "szeplőtlen hazaszeretetének" állít emléket.
2018. szeptember 28-án 55 éve hunyt el SÍK SÁNDOR költő. Piarista tartományfőnök volt, ami egy időszakban hátráltatta elismerését, pedig ezer nagyszerű dolgot csinált, verseket, irodalomtörténeti tanulmányokat írt, foglalkozott műfordítással, volt cserkészvezető és a Magyar Tudományos Akadémia levelező tagja, dolgozott a magyar irodalom professzoraként Szegeden, és volt a Vigilia főszerkesztője. Gazdag életművéből a lírája külön kiemelésre érdemes, megannyi csodás verseskötetet adott ki, ő volt a magyar katolikus költészet egyik XX. századi megújítója. Egyébként zsidó származású volt, de nem tekintette magát zsidónak. Annál inkább magyarnak, egész életében a magyarságért való tenni akarás mozgatta. De azt is tudta, mi a felszínes magyarkodás és az igazi magyarság közötti különbség, valódi hazafiként felszólalt az irredentizmus ellen is, mint mondotta: „Aki Nagy-Magyarországot akar teremteni, annak nagy magyarnak kell lennie…". (Kalendárium Press)
Kövessen bennünket a Facebookon is!
Sőt, akkor is kövessen bennünket, ha általában is érdeklik a napi évfordulók, születésnapok, érdekességek akkor is, ha nem feltétlenül kapcsolódnak hozzájuk könyvek. Mert a sajtószolgálatként is működő Kalendárium Press is fent van a Facebookon.