- Újdonságok
- Akciós termékek
- Évfordulók és könyvek
- Életrajzok-memoárok
- Gyerekkönyvek
- Óvodapedagógusoknak
- Kutyás könyvek - Könyvek kutyásoknak
- Papírboltoknak, játékboltoknak
- Bababoltoknak
- Kreatív hobbi boltoknak
- Barkácsboltoknak
- Vadász- és horgászboltoknak
- Kisállatkereskedéseknek
- Szépség- és fodrászszalonoknak
- Utazási irodáknak
- Afrikai témájú könyvek
- Arab témájú könyvek
- Mesés Kelet - ázsiai könyvek
- Balkán fanatikusok - könyvek a Balkánról
- Mediterráneum és könyvek
- Latin-amerikai könyvek
- Skandináv és balti irodalom
- Orosz témájú könyvek
- Cseh és szlovák témájú könyvek
- Szlovák és cseh nyelvű könyvek
- Ókori témájú könyvek
- Ezotéria, lelki egészség
- Szakácskönyvek
- Retró - könyvek a közelmúltról
- Antikvárium
- Különleges könyvajánlataink
- Nem talál egy könyvet? Segítünk!
Kőóra - Hagyaték - 85 éves KONRÁD GYÖRGY
Van három barát, Kobra, Dragomán és Tombor. A Kerti mulatság Kobra regénye, a Kőóra Dragománé, a Hagyaték Tomboré. A három regényalak meglehetősen különbözik, helyenként azonban alig takarják el a szerzőt. Dragomán (a neve jelent tolmácsot, követet, tudósítót) a romantikus határsértő, a megveszekedett játékos, akinek onnan, ahol van, mennie kell. Veszély és unalom űzi, honvágy és kíváncsiság hozza vissza ifjúsága színhelyére. A Hagyaték címéhez a mindhárom regényben megjelenő Melinda apjának, Kadron Jeremiásnak felbukkanó alakja adja meg a kulcsot. Ő az, aki az őt ért szerencsétlenségekből felépülve, az agg kort megérve, mitologikus hősként búvik meg a történeti és szereplői szálak mögött. Naplójával, melyet hagyatéknak szán, a szerelmi háromszöget tovább bonyolítja Melinda, Dragomán és Tombor között. Csodás elem is vele történik: ő ül bele a termékenység székébe, Szafed városában, ahol vízipipafüstben várja a messiást. Vajon mi lesz hagyatékával, és hogyan alakul tovább az életben maradtak sorsa?
2018. április 2-án 85 éves KONRÁD GYÖRGY Kossuth-díjas író. A látogató című regényével tűnt fel 1969-ben, majd A városalapító című művével öregbítette hírnevét, ami persze nem jelentett hivatalos elismerést, hiszen megtiltották írásainak publikálását. îgy aztán a széles nagyközönség csak a rendszerváltás óta ismerheti munkásságát, pedig érdemes a figyelemre, hiszen a modern magyar irodalom egyik legjelentősebb alakja. 1990-ben a Nemzetközi PEN Club elnökévé is megválasztották, de tekintélyét mutatja, hogy éveken át ő - egy külföldi - volt a Berlin-Brandenburgi Művészeti Akadémia elnöke. Manapság persze már itthon is nagyon sokan elismerik munkásságát, mutatja ezt, hogy a Magyar Köztársasági Érdemrend nagykeresztjével tüntették ki. Nem mostanában persze, még 2003-ban. (Kalendárium Press)
Kövessen bennünket a Facebookon is!
Sőt, akkor is kövessen bennünket, ha általában is érdeklik a napi évfordulók, születésnapok, érdekességek akkor is, ha nem feltétlenül kapcsolódnak hozzájuk könyvek. Mert a sajtószolgálatként is működő Kalendárium Press is fent van a Facebookon.