- Újdonságok
- Akciós termékek
- Évfordulók és könyvek
- Életrajzok-memoárok
- Gyerekkönyvek
- Óvodapedagógusoknak
- Kutyás könyvek - Könyvek kutyásoknak
- Papírboltoknak, játékboltoknak
- Bababoltoknak
- Kreatív hobbi boltoknak
- Barkácsboltoknak
- Vadász- és horgászboltoknak
- Kisállatkereskedéseknek
- Szépség- és fodrászszalonoknak
- Utazási irodáknak
- Afrikai témájú könyvek
- Arab témájú könyvek
- Mesés Kelet - ázsiai könyvek
- Balkán fanatikusok - könyvek a Balkánról
- Mediterráneum és könyvek
- Latin-amerikai könyvek
- Skandináv és balti irodalom
- Orosz témájú könyvek
- Cseh és szlovák témájú könyvek
- Szlovák és cseh nyelvű könyvek
- Ókori témájú könyvek
- Ezotéria, lelki egészség
- Szakácskönyvek
- Retró - könyvek a közelmúltról
- Antikvárium
- Különleges könyvajánlataink
- Nem talál egy könyvet? Segítünk!
J.R.R. Tolkien meséi - 45 éve hunyt el J.R.R. TOLKIEN
Kóborló és a varázsló
A sonkádi Egyed gazda
A woottoni kovácsmester
A levél
A nagy mesélő most újabb kalandokra hívja olvasóit. A Kóborló és a varázsló című írásban egy kiskutyának varázslók és hableányok közt kell megállnia a helyét, miközben az élete nemegyszer veszélyben forog. A Göncz Árpád tolmácsolásában megszólaló A sonkádi Egyed gazda mese egy távoli és varázslatos múltból, amelyben megismerhetjük a kissé lomha, ámde bátor Egyed gazdát, aki megfutamít egy óriást, majd az országra törő sárkányt is. Egyszerű ember a woottoni kovácsmester, mégis Tündérországba jut, a filozofikus hangvételű A levél című történetben pedig Niggle, a festő veszi a nyakába a világot, hogy megtalálja és lefesse a tökéletes fát. Egytől-egyig sziporkázó írások, és talán az sem véletlen, ha bájtalanított hétköznapjaink alakjaira és helyzeteire emlékeztetnek bennünket.
Tolkien meséi igazi bemelegítésnek számítanak, mielőtt elmerülnénk A Hobbit és A Gyűrűk Ura csodás-félelmetes világában, vagy éppenséggel kellemes levezetésül szolgálnak a nagyregények után, ha még nem tudunk és nem is szeretnénk elszakadni a tündék, sárkányok és varázslók birodalmától. A négy történet így, egy kötetben most először jelenik meg magyarul - ezúttal Peter Jackson Tolkien-filmjeinek Oscar-díjas rajzmestere, Alan Lee illusztrációival.
2018. szeptember 2-án 45 éve hunyt el J.R.R. TOLKIEN angol irodalomtörténész és író. Valójában nem is író volt, hanem derék nyelvészprofesszor, aki a híres oxfordi egyetemen tanította fontos, de bizony nem túlságosan izgalmas tárgyát tanítványainak. Katedrájáról hazatérve ugyan szinte minden nap írt valamit régi írógépén, ám természetesen nem könnyed, szórakoztató olvasmányt, hanem komoly tudományos tanulmányokat. Gyerekei azonban állandóan rágták a fülét, írjon már nekik valamilyen érdekes történetet - akkoriban még nem volt tévé ugyebár -, és a jószívű atya végül eleget is tett a kérésnek. Így született meg a The Hobbit - magyarul A babó - című írása, amelynek kiadása persze az eszébe sem jutott, a kéziratot saját gyerekei terjesztették barátaik, iskolatársaik között. Az egyik Tolkien-gyerek osztálytársának az apukája viszont könyvkiadó volt, és a fiától a kezébe került kéziratot elolvasva megtetszett neki a történet. Ám csak hosszas rábeszélés után tudta rávenni a szerény professzort, hogy engedélyezze a könyv kiadását. Amely a megjelenése után óriási siker lett, és meglepő módon nem csak a gyerekek, de a felnőttek körében is. Ezt látva sikerült meggyőzni Tolkient a folytatásról, ám az új könyvön tizenöt évig dolgozott. A Gyűrűk ura végül 1954-ben jelent meg, és sosem látott népszerűséget szerzett. Több mint 100 millió példányban adták el szerte a világon, félszáz nyelvre fordították le, magyarításáról egykori államfőnk, Göncz Årpád gondoskodott. A híres tündérmese megfilmesítésével azonban meg kellett várni a filmes technika fejlődését, ám persze idővel ez is megtörtént, és a rejtelmes történet a mozikban is kasszasiker lett. Ezt azonban Tolkien már nem érte meg, 1973-ban halt meg. (Kalendárium Press)
Kövessen bennünket a Facebookon is!
Sőt, akkor is kövessen bennünket, ha általában is érdeklik a napi évfordulók, születésnapok, érdekességek akkor is, ha nem feltétlenül kapcsolódnak hozzájuk könyvek. Mert a sajtószolgálatként is működő Kalendárium Press is fent van a Facebookon.