- Újdonságok
- Akciós termékek
- Évfordulók és könyvek
- Életrajzok-memoárok
- Gyerekkönyvek
- Óvodapedagógusoknak
- Kutyás könyvek - Könyvek kutyásoknak
- Papírboltoknak, játékboltoknak
- Bababoltoknak
- Kreatív hobbi boltoknak
- Barkácsboltoknak
- Vadász- és horgászboltoknak
- Kisállatkereskedéseknek
- Szépség- és fodrászszalonoknak
- Utazási irodáknak
- Afrikai témájú könyvek
- Arab témájú könyvek
- Mesés Kelet - ázsiai könyvek
- Balkán fanatikusok - könyvek a Balkánról
- Mediterráneum és könyvek
- Latin-amerikai könyvek
- Skandináv és balti irodalom
- Orosz témájú könyvek
- Cseh és szlovák témájú könyvek
- Szlovák és cseh nyelvű könyvek
- Ókori témájú könyvek
- Ezotéria, lelki egészség
- Szakácskönyvek
- Retró - könyvek a közelmúltról
- Antikvárium
- Különleges könyvajánlataink
- Nem talál egy könyvet? Segítünk!
Farah, iráni hercegnő - 80 éves FARAH DIBA
1967. október 26.: az egész világ az iráni sah koronázásának televíziós közvetítését figyeli, amely emlékezetes pompával zajlik. Miután a sah fejére felkerül apja gyémántokkal ékesített koronája, hitvese, Farah felé fordul, és mint a Joséphine-t megkoronázó Napóleon, koronát helyez a fejére. Farahból legenda lesz. Irán első császárnéjává válik nyolc évvel azután, hogy az uralkodó harmadik felesége lett.
1979. január 16.: Farah álma széttörik, egy kíméletlen forradalom söpri el, amely országát kétes vallási diktatúrává változtatja. Ekkor a világ egyik legbálványozottabb és leghatalmasabb asszonya megismeri a száműzetést és üldöztetést, hiszen ellenségeik állandóan fenyegetik az ő, hitvese és négy gyermekükéletét.
1980. július 28-án megözvegyül, amikor a sah mindenki által elhagyatva meghal Kairóban. Farah Diba ma Párizs és az Egyesült Államok között osztja meg idejét, ahol gyermekei élnek. Hogyan élte át és küzdötte le a megpróbáltatásokat, mit tanult a múltjából? Vincent Meylan e rendkívüli felemelkedés elbeszélésében egy ragyogó és határozott asszony arcképét festi meg, akit senki és semmi sem készített fel ilyen kivételes sorsra. Végigtekintve életén, Farah ma már derűsen néz a jövőbe.
A szerzőről: Vincent Meylan 1962-ben született, és tíz éve a Point de Vue elsőszámú tudósítója. Szakmai karrierje során több alkalommal is készített interjút Farah császárnéval.
2018. október 14-én 80 éves FARAH DIBA volt iráni császárnő, a néhai Reza Pahlavi iráni sah özvegye. Öfelsége, Farah Pavlavi - ezzel a címmel jelentek meg visszaemlékezései magyarul, és a könyvet hamar szétkapkodták. Élettörténete ugyanis olyan mint egy szirupos hollywoodi tündérmese. A jó családból származó lány korán elveszítette katonatiszt édesapját, de szorgalmas és okos volt, így kikerült Párizsba egyetemre. Építészetet tanult, de tisztában volt vele, hogy visszatérve hazájába nagyon nehéz dolga lesz a szakmájában. És ekkor csoda történt, egy eseményen bemutatták a perzsa császárnak, aki éppen akkoriban vált a második feleségétől. A sah szeme megakadt a csinos egyetemistán, s mire a lány felocsúdhatott volna, már azon vette észre magát, hogy a perzsa uralkodó, Mohammad Reza Pahlavi felesége. A sah mellett aranyélete volt, szerető férje direkt neki kreálta a császárnéi címet, amelyet Irán történetében ő viselt egyedül. Négy gyereket szült a férjének, már rögtön elsőre egy fiút, a trónörököst, aki azonban nem került trónra soha, mert a sah uralmát 1979-ben megdöntötte az iszlám forradalom, az uralkodó családnak pedig menekülnie kellett. Nem mintha Farah megérdemelte volna, amellett, hogy ellátta a sah mellett a protokolláris feladatokat, ritka közvetlenséggel és odaadással segített népén, ahol csak tudott, s ezzel nem csak honfitársai szeretetét, de a világ megbecsülését is kivívta. De persze ő is követte férjét az emigrációba, aki fél évvel a bukása után meghalt. Azóta Farah Franciaországban és az Egyesült Államokban él, ahol gyerekei is laknak. Három, mert a legkisebb hercegnő, Leila 2001-ben meghalt. (Kalendárium Press)
Kövessen bennünket a Facebookon is!
Sőt, akkor is kövessen bennünket, ha általában is érdeklik a napi évfordulók, születésnapok, érdekességek akkor is, ha nem feltétlenül kapcsolódnak hozzájuk könyvek. Mert a sajtószolgálatként is működő Kalendárium Press is fent van a Facebookon.