- Újdonságok
- Akciós termékek
- Évfordulók és könyvek
- Életrajzok-memoárok
- Gyerekkönyvek
- Óvodapedagógusoknak
- Kutyás könyvek - Könyvek kutyásoknak
- Papírboltoknak, játékboltoknak
- Bababoltoknak
- Kreatív hobbi boltoknak
- Barkácsboltoknak
- Vadász- és horgászboltoknak
- Kisállatkereskedéseknek
- Szépség- és fodrászszalonoknak
- Utazási irodáknak
- Afrikai témájú könyvek
- Arab témájú könyvek
- Mesés Kelet - ázsiai könyvek
- Balkán fanatikusok - könyvek a Balkánról
- Mediterráneum és könyvek
- Latin-amerikai könyvek
- Skandináv és balti irodalom
- Orosz témájú könyvek
- Cseh és szlovák témájú könyvek
- Szlovák és cseh nyelvű könyvek
- Ókori témájú könyvek
- Ezotéria, lelki egészség
- Szakácskönyvek
- Retró - könyvek a közelmúltról
- Antikvárium
- Különleges könyvajánlataink
- Nem talál egy könyvet? Segítünk!
Egy asszony élete - 125 éve hunyt el GUY DE MAUPASSANT
Mi fér bele „egy asszony életébe”? Mi történik azokkal a reményekkel, amelyek egy fiatal leány szívét betöltik, amikor életörömmel telve kilép a zárdából? Csupa bizalom és lángolás, vágy és érzékiség, de nagyon hamar csalódnia kell romantikus álmaiban és reményeiben. Mindarról, amiben hisz, kiderül: illúzió csupán. Illúzió a szerelem, illúzió a házasság, és annak bizonyul az emberi tisztességbe vetett hite is. És amikor úgy érzi, hogy több fájdalmat már nem képes elviselni, csalódik a fiában is. Csalás, mohóság van minden mögött, s e vad erők még az emlékeiből is kifosztják az asszonyt. Jeanne életét fiatal leány korától sivár napjait tengető öregasszony koráig követheti nyomon az olvasó. S e reménytelennek tűnő világban Jeanne számára nem marad más vigasz, mint a kis cselédlány regényt záró búcsúszavai: „Látja, az élet nem olyan jó. De nem is olyan rossz, amilyennek hisszük.”
2018. július 6-án 125 éve hunyt el GUY DE MAUPASSANT francia író. Tudatosan készült arra, hogy író lesz, előre megtervezte mit kell elolvasnia, milyen élményekhez kell jutnia, s mit kell írnia. De hogyan? - ezt nem tudta sokáig. Próbálkozásait rendszeresen megmutatta az akkortájt megfellebbezhetetlen tekintélynek számító Flaubert-nak, aki további munkára bíztatta. îgy is tett, fáradságos munkával megírta A gömböc című novelláját, amelyet elküldött mesterének. Az idős Flaubert halála előtt még el tudta olvasni, s ő, aki igencsak szűken mérte a legkisebb dícséretet is, levelet írt neki: "A gömböcöt remekműnek tartom. Igen fiatalember!" Maupassant ezzel mint egy meteor tűnt fel az irodalom egén, s rövidke, mindössze évtizedes ragyogása alatt halhatatlan remekművek sorát alkotta meg. Novellái a műfaj gyöngyszemei, de igen értékesek regényei - az Egy aszony élete és A szépfiú - is, az erotikus irodalom pedig legnagyobb klasszikus mesterét tiszteli személyében, a múlt századelőn évtizedekig az ő novellái voltak az ifjúság legtiltottabb olvasmányai. Egyes művelt dolgait még ma is méltán sorolhatjuk a pornográfia körébe. 1877-ben például rendezett egy színjátékot A rózsabimbó címmel, amelyben ő maga is fellépett. Különböző pajzán jeleneteket adtak elő, az egyik például óvszereket mosogató papnövendékről szólt, a darab végén pedig arab táncosnők lejtettek körül egy monumentális falloszt. Az előadás csúcspontja az volt, hogy a táncosnők férfiak híján önmaguk próbáltak örömet szerezni maguknak a nyílt színen, kiderült azonban, hogy a táncosnők valójában Maupassant és férfi barátai, akik persze - a nézők zavart kacarászása közben - rendben befejezték, amit elkezdtek. Maupassant különben legendás teljesítményekre képes férfi volt, s mivel barátai nagyon irigyelték miatta, néha átengedte nekik szeretőit. îgy passzolta át egy alkalomra egyik kedvesét Paul Bourget-nak, aki azonban - amint ő maga bevallotta - nem tudott élni a lehetőséggel, zavarta ugyanis, hogy együttlétüket a gáláns író is meg akarta tekinteni. Végül a már anyaszült meztelen hölgy megelégelte a vendég totojázását, s "akkor gyere te, faunom!" felkiáltással a rajtra kész Maupassant karjaiba vetette magát. Mindezek ellenére általános elismerés közepette alkotott, az írók egyik fejedelme volt már, amikor tragikus véget ért pályafutása, megtébolyodott. Borzongató ráadásul, hogy ő maga is tisztában volt sorsával, félelmetes kései novelláiban tetten is érhető, amint harcol a szörnyű kórral, és kétségbeesve menekül az őrültség elől. De nem volt menekvés, végül elmegyógyintézetbe került, s a világirodalom legszórakoztatóbb elbeszélője elborult elmével halt meg 43 évesen. (Kalendárium Press)
Kövessen bennünket a Facebookon is!
Sőt, akkor is kövessen bennünket, ha általában is érdeklik a napi évfordulók, születésnapok, érdekességek akkor is, ha nem feltétlenül kapcsolódnak hozzájuk könyvek. Mert a sajtószolgálatként is működő Kalendárium Press is fent van a Facebookon.
-
Guy de Maupassant
Egy asszony élete
Fordította: Illés Endre
Illusztrálta: Csillag Vera
Kiadó: Európa
Kiadás éve: 1959
Oldalszám: 250
Guy de Maupassant
Egy asszony élete
Fordította: Illés Endre
Kiadó: Európa
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve: 1974
Oldalszám: 204
közepes állapotú antikvár könyvek
-
Raktárkészlet 2 dbCikkszám 893030Státusz ÚJ használt, antikvár könyv