- Újdonságok
- Akciós termékek
- Évfordulók és könyvek
- Életrajzok-memoárok
- Gyerekkönyvek
- Óvodapedagógusoknak
- Kutyás könyvek - Könyvek kutyásoknak
- Papírboltoknak, játékboltoknak
- Bababoltoknak
- Kreatív hobbi boltoknak
- Barkácsboltoknak
- Vadász- és horgászboltoknak
- Kisállatkereskedéseknek
- Szépség- és fodrászszalonoknak
- Utazási irodáknak
- Afrikai témájú könyvek
- Arab témájú könyvek
- Mesés Kelet - ázsiai könyvek
- Balkán fanatikusok - könyvek a Balkánról
- Mediterráneum és könyvek
- Latin-amerikai könyvek
- Skandináv és balti irodalom
- Orosz témájú könyvek
- Cseh és szlovák témájú könyvek
- Szlovák és cseh nyelvű könyvek
- Ókori témájú könyvek
- Ezotéria, lelki egészség
- Szakácskönyvek
- Retró - könyvek a közelmúltról
- Antikvárium
- Különleges könyvajánlataink
- Nem talál egy könyvet? Segítünk!
Báthory Erzsébet - Bűnös vagy áldozat? - 405 éve hunyt el BÁTHORY ERZSÉBET
Tényleg igazságos volt Mátyás király? Mi a valóságalapja az Erzsébet királyné és Andrássy Gyula körüli pletykáknak? Hogyan próbálta befolyásolni az európai történelmet Rákóczi Ferenc? Valóban koncepciós per áldozata lett Báthory Erzsébet? Milyen rejtélyek merülnek fel Mohács körül? Miért kellett romba dőlnie az ostromlott Budapestnek, és hogyan menekült meg a pesti gettó?
A magyar történelem rejtélyei címmel húsz kötetes sorozatot indít útnak 2016 márciusában a Kossuth Kiadó. Célunk, hogy közérthető, olvasmányos formában megválaszoljuk azokat a kérdéseket, amelyek évtizedek, évszázadok óta foglalkoztatják a történészeket éppúgy, mint a közvéleményt. A fentiekre és sok más történelmi talányra igyekszik fényt deríteni induló sorozatunk, melynek gazdagon illusztrált köteteit az adott téma neves kutatói, szakértői írták.
2019. augusztus 21-én 405 éve hunyt el BÁTHORY ERZSÉBET, Nádasdy Ferenc felesége. 1560-ban született Nyírbátorban, s a magyar történelem egyik leggonoszabb asszonyának tartják sokan még ma is, aki ártatlan lányokat kínoztatott halálra. Ez azonban nem igaz, Báthory rossz hírét tudatosan költötték, s ebben az anyagi haszonszerzés játszott szerepet. Báthory Erzsébetet 1610-ben Thurzó György nádor tartóztatta le, és törvényellenes eljárás végén saját csejtei várának egy cellájába falazták be, s végül ott halt meg. Gyilkosság volt ellene a vád, de bűnösségét soha nem bizonyították be, a "vérben fürdés" vádját pedig fel sem vetették a per során. Thurzó azért vádolta meg a szörnyű bűncselekményekkel, hogy elterelje az osztrákok figyelmét az asszony valódi bűnéről, a felségárulásról. Ha ugyanis ez bebizonyosodik, akkor Báthoryt ugyanúgy halálra ítélik, ez esetben azonban hatalmas vagyona a bécsi kincstárra szállt volna. A nádor eljárását az is indokolta, hogy rettentő rossz viszonyt ápolt Báthory Gáborral, s az Erzsébettel szembeni súlyos vádakkal egyúttal a Báthory nevet is meghurcolta, ezzel gyengítve az erdélyi fejedelem esélyeit a magyar trón megszerzésére. A történeti kutatások mai állása szerint bízvást állítható, hogy a csejtei várúrnő ártatlan volt az ellene felhozott vádakban. (Kalendárium Press)
Kövessen bennünket a Facebookon is!
Sőt, akkor is kövessen bennünket, ha általában is érdeklik a napi évfordulók, születésnapok, érdekességek akkor is, ha nem feltétlenül kapcsolódnak hozzájuk könyvek. Mert a sajtószolgálatként is működő Kalendárium Press is fent van a Facebookon.