- Újdonságok
- Akciós termékek
- Évfordulók és könyvek
- Életrajzok-memoárok
- Gyerekkönyvek
- Óvodapedagógusoknak
- Kutyás könyvek - Könyvek kutyásoknak
- Papírboltoknak, játékboltoknak
- Bababoltoknak
- Kreatív hobbi boltoknak
- Barkácsboltoknak
- Vadász- és horgászboltoknak
- Kisállatkereskedéseknek
- Szépség- és fodrászszalonoknak
- Utazási irodáknak
- Afrikai témájú könyvek
- Arab témájú könyvek
- Mesés Kelet - ázsiai könyvek
- Balkán fanatikusok - könyvek a Balkánról
- Mediterráneum és könyvek
- Latin-amerikai könyvek
- Skandináv és balti irodalom
- Orosz témájú könyvek
- Cseh és szlovák témájú könyvek
- Szlovák és cseh nyelvű könyvek
- Ókori témájú könyvek
- Ezotéria, lelki egészség
- Szakácskönyvek
- Retró - könyvek a közelmúltról
- Antikvárium
- Különleges könyvajánlataink
- Nem talál egy könyvet? Segítünk!
Az intellektus méltósága - 25 éve hunyt el PÁSKÁNDI GÉZA
Páskándi Géza esszéi a világról, az emberről és művészetéről gondolkodás kiemelkedő nemzeti dokumentumai. A különböző időszakokban, folyóiratokban, fórumokon megnyilatkozó műveknek – s a kéziratban maradt munkáknak – ez az első átfogó gyűjteménye az ezredfordulós évtizedek magyar létének és művészetének számos alapkérdését veti fel. Az írásokban kiélesítve mutatkoznak meg az irodalomról, a képző-, az építő-, a zeneművészetről, a hagyományról, a nyelvről, az országról, a történelemről beszélő író arcvonásai. A kisebbségi léttől az Istennel, a természettel való kapcsolatokig, az elődök emlékétől a jelenkori alkotó ember történelmi és kulturális helyzetének értelmezéséig terjednek gondolatai.
A kötet esszéiben az olvasó a magyar és az európai intellektusnak – a művészet és a tudomány területeiről egyaránt építkező –, a legnagyobb gondolkodók arányaihoz mérhető boltozatával szembesül.
2020. május 19-én 25 éve hunyt el PÁSKÁNDI GÉZA író és költő. Egészen fiatalon kötelezte el magát az irodalommal, tizenhatévesen már több romániai lap munkatársa volt. Bátran kiállt azonban az 1956-os magyar forradalom mellett, s ez nemcsak pályafutását törte ketté, de ő maga is kegyetlenül megszenvedte, hat év börtönt kapott, s megjárta a Duna-delta munkatáborait. 1974-ben települt át Magyarországra, a Kortárs főmunkatársa lett, élete utolsó éveiben pedig a Nemzeti Színház irodalmi tanácsadója volt. Az irodalom minden ágában maradandót alkotott, gyermekmeséi éppúgy kiválóak, mint filmjei, például a Hány az óra Vekker úr? és a Holnap lesz fácán. A legnagyobb sikert azonban drámáival aratta, színművei - köztük a sokak szerint legjobbnak ítélt Vendégség - nemcsak a magyar színpadokon szerepeltek, de eljutottak külföldre is. (Kalendárium Press)
Kövessen bennünket a Facebookon is!
Sőt, akkor is kövessen bennünket, ha általában is érdeklik a napi évfordulók, születésnapok, érdekességek akkor is, ha nem feltétlenül kapcsolódnak hozzájuk könyvek. Mert a sajtószolgálatként is működő Kalendárium Press is fent van a Facebookon.