- Újdonságok
- Akciós termékek
- Évfordulók és könyvek
- Életrajzok-memoárok
- Gyerekkönyvek
- Óvodapedagógusoknak
- Kutyás könyvek - Könyvek kutyásoknak
- Papírboltoknak, játékboltoknak
- Bababoltoknak
- Kreatív hobbi boltoknak
- Barkácsboltoknak
- Vadász- és horgászboltoknak
- Kisállatkereskedéseknek
- Szépség- és fodrászszalonoknak
- Utazási irodáknak
- Afrikai témájú könyvek
- Arab témájú könyvek
- Mesés Kelet - ázsiai könyvek
- Balkán fanatikusok - könyvek a Balkánról
- Mediterráneum és könyvek
- Latin-amerikai könyvek
- Skandináv és balti irodalom
- Orosz témájú könyvek
- Cseh és szlovák témájú könyvek
- Szlovák és cseh nyelvű könyvek
- Ókori témájú könyvek
- Ezotéria, lelki egészség
- Szakácskönyvek
- Retró - könyvek a közelmúltról
- Antikvárium
- Különleges könyvajánlataink
- Nem talál egy könyvet? Segítünk!
Arab tudományok és találmányok nagy könyve - 980 éve hunyt el AVICENNA
A könyv a tudományos felfedezéseken és találmányokon keresztül mutatja be az arab civilizáció felvirágzását és elterjedését Mohamed próféta törzsének első hódításaitól a birodalom aranykoráig: Bagdadban, al-Khvárizmi a tízes számrendszert alkalmazza, Kairóban al-Házen a fényjelenségeket tanulmányozza, Iszfahánban Avicenna a tudományok szintjére emeli az orvoslást, Damaszkuszban al-Sátr lelkesen tanulmányozza a csillagászatot
Amikor a birodalom a 15. században hanyatlásnak indul, Európa lesz a tudományos kutatás központja, de az európai tudósok még hosszú ideig az arab nyelvű kéziratokra támaszkodnak.
Térkép, időrendi táblázat és szómagyarázat segíti az ismeretek elmélyítését.
2017. júniusában 980 éve hunyt el AVICENNA perzsa tudós. Ibn Szína volt a neve, s munkássága egyaránt mély nyomot hagyott a filozófiában és a csillagászatban, a fizikában és a kémiában, a geológiában és a nyelvtudományban, de még a költészetben és a zenében is. Igazi polihisztor volt, a kora középkori tudomány minden ágát művelte, s mindet az akkori legmagasabb szinten. Közel 250 könyvet írt, leghíresebb munkája a Gyógyítás. Amiből az is látszik, hogy a legnagyobb tekintélynek orvosként örvendett, hírnevét még egészen fiatalon alapozta meg, amikor - mint egy Ezeregyéjszakai mesében - meggyógyította a súlyosan beteg bokharai emirt. Fele királyságot ugyan nem kapott jutalmul, de szabadon használhatta a Számánidák páratlanul gazdag könyvtárát, amelynek segítségével korának legműveltebb emberévé képezte magát. Egyébként még ma is élhetne, kidolgozott ugyanis egy halál elleni elixírt is, s amikor meghalt, utasítása szerint legkedvesebb tanítványa szépen hozzá is fogott az előírt negyven üvegcsényi csodaszerrel kenegetni a testét. A 39. adag gyógyszer után Avicenna el is kezdett éledezni, ám a fiú ettől úgy megrémült, hogy a negyvenediket elejtette... /1037 júniusában hunyt el, de halálának pontos napját nem ismerjük./ (Kalendárium Press)
Kövessen bennünket a Facebookon is!
Sőt, akkor is kövessen bennünket, ha általában is érdeklik a napi évfordulók, születésnapok, érdekességek akkor is, ha nem feltétlenül kapcsolódnak hozzájuk könyvek. Mert a sajtószolgálatként is működő Kalendárium Press is fent van a Facebookon.