- Újdonságok
- Akciós termékek
- Évfordulók és könyvek
- Életrajzok-memoárok
- Gyerekkönyvek
- Óvodapedagógusoknak
- Kutyás könyvek - Könyvek kutyásoknak
- Papírboltoknak, játékboltoknak
- Bababoltoknak
- Kreatív hobbi boltoknak
- Barkácsboltoknak
- Vadász- és horgászboltoknak
- Kisállatkereskedéseknek
- Szépség- és fodrászszalonoknak
- Utazási irodáknak
- Afrikai témájú könyvek
- Arab témájú könyvek
- Mesés Kelet - ázsiai könyvek
- Balkán fanatikusok - könyvek a Balkánról
- Mediterráneum és könyvek
- Latin-amerikai könyvek
- Skandináv és balti irodalom
- Orosz témájú könyvek
- Cseh és szlovák témájú könyvek
- Szlovák és cseh nyelvű könyvek
- Ókori témájú könyvek
- Ezotéria, lelki egészség
- Szakácskönyvek
- Retró - könyvek a közelmúltról
- Antikvárium
- Különleges könyvajánlataink
- Nem talál egy könyvet? Segítünk!
Ahogy elkezdődött - 50 éve hunyt el SZÉCHENYI ZSIGMOND
„Csöndlegyen úr.” Ez az abesszín név ragadt rá gróf Széchenyi Zsigmondra, amikor szerte a világon már ismerték műveit, a szafarikon várták felbukkanását, amikor csodálták vadászművészetét. Mert a vadászat sporttá, és egyesek szerint művészetté vált a tizenkilencedik század utolsó éveitől a második világháborúig. Gróf Széchenyi Zsigmond nem tett mást, mint megvalósította gyermekkori álmát. Volt honnan példát vennie, a családban sok megszállott vadász volt, bár a felmenők vadásznaplói még nem bírtak irodalmi értékekkel. Mert mi egy vadásznapló? Hivatalos feljegyzés az elejtett vadak számáról, méretéről, a trófeák hitelesítésére szolgál, igazolásra, ellenőrzésre. Amikor azonban az afrikai gyarmati rendszer kezdett felbomlani, és a részben függetlenné vált országok egyre nagyobb üzletet láttak a szabályozott vadászat megteremtésében, ehhez a sporthoz /vagy művészethez/ már elengedhetetlen volt az erkölcsi kódex kidolgozása, a szabályok lefektetése.
2017. április 24-én 50 éve hunyt el SZÉCHENYI ZSIGMOND vadász és író. Széchényi Ferencnek, a Nemzeti Múzeum alapítójának, nemzeti könyvtárunk névadójának dédunokája volt és élete során jórészt barangolt. Bejárta a fél világot, kilencszer vadászott Afrikában, de megfordult Indiában és Alaszkában is. Vadászkalandjairól izgalmas könyvekben számolt be, a Csui! vagy az Afrikai tábortüzek milliós példányban jelent meg, és idegen nyelvekre is lefordították műveit. Könyveiben bőségesen olvashatunk félelmetes nagyvadak - elefántok, tigrisek és oroszlánok - bátor becserkészéséről és elejtéséről, de mint minden nagy vadász, ő is szelídebb állatokkal kezdte. Nem is minden nehézség nélkül, első szarvasát például "döggé lőtte", azaz a megsebesített vadat nem sikerült vérnyomon megtalálnia, s gyakorlott vadászt ennél nagyobb szégyen nem érhet. Kezdőnek persze megbocsátható ez a baklövés, bár ő azért nem volt teljesen zöldfülű. Amint egyik könyvében megírta, első zsákmányát hatévesen ejtette el, egy verebet kapott puskavégre, aminek a szárnyát kipreparáltatta, és a becses trófeát évtizedekig őrizte. A később óriási tekintélyt szerzett vadász persze kicsit megszépítette a valóságot, amikor verébtyúkjával dicsekedett, első zsákmánya ugyanis valójában egy kisegér volt. Ám úgy járt vele, mint első szarvasával; "döggé lőtte", s mire megtalálta, megrágták a férgek, kukacos egeret pedig csak nem tömhet ki egy szépreményű oroszlánvadász... (Kalendárium Press)
Kövessen bennünket a Facebookon is!
Sőt, akkor is kövessen bennünket, ha általában is érdeklik a napi évfordulók, születésnapok, érdekességek akkor is, ha nem feltétlenül kapcsolódnak hozzájuk könyvek. Mert a sajtószolgálatként is működő Kalendárium Press is fent van a Facebookon.