- Újdonságok
- Akciós termékek
- Évfordulók és könyvek
- Életrajzok-memoárok
- Gyerekkönyvek
- Óvodapedagógusoknak
- Kutyás könyvek - Könyvek kutyásoknak
- Papírboltoknak, játékboltoknak
- Bababoltoknak
- Kreatív hobbi boltoknak
- Barkácsboltoknak
- Vadász- és horgászboltoknak
- Kisállatkereskedéseknek
- Szépség- és fodrászszalonoknak
- Utazási irodáknak
- Afrikai témájú könyvek
- Arab témájú könyvek
- Mesés Kelet - ázsiai könyvek
- Balkán fanatikusok - könyvek a Balkánról
- Mediterráneum és könyvek
- Latin-amerikai könyvek
- Skandináv és balti irodalom
- Orosz témájú könyvek
- Cseh és szlovák témájú könyvek
- Szlovák és cseh nyelvű könyvek
- Ókori témájú könyvek
- Ezotéria, lelki egészség
- Szakácskönyvek
- Retró - könyvek a közelmúltról
- Antikvárium
- Különleges könyvajánlataink
- Nem talál egy könyvet? Segítünk!
A pillanat - 100 éve született SZABÓ MAGDA
Volt egyszer egy büszke város, Trója, melyet a görögök örökre eltöröltek a föld színéről. Ám egy maroknyi trójai, élén a hős Aeneasszal útra kelt, hogy megtalálja új hazáját: így kezdődik a Római Birodalom eredetmítosza. Így kezdődik Szabó Magda regénye is, hogy Aeneast rögtön az elején, váratlanul a menekülés közben odaveszett feleségével, Creusával cserélje fel.
A pillanat egy rendkívüli nő fájdalmasan szép és fanyarul groteszk története. Egy nőé, akiről mindenki azt hiszi, férfi. Történelmet ír, bejárja az alvilágot, látja a jövőt, de nem ismeri a szerelmet. Imádott és rettegett félistenként kell élnie, holott nem vágyik másra, mint hétköznapiságra. Halhatatlan, bár már megmenekülése pillanatában halott.
Szabó Magda antik kulisszák közé helyezi a kiválasztottak magányának időtlen történetét. Színpompás fantáziája mitikus figurákat változtat hús-vér lényekké és sosemvolt isteneket bűvöl elénk. A mágiát minduntalan megtörő irónia és a kesernyés humor ízig-vérig mai művé, egy meghasonlott lélek modern eposzává avatja A pillanatot.
2017. október 5-én 100 éve született Debrecenben SZABÓ MAGDA írónő. Régimódi történet az övé, szinte olyan, mint egy mese, de a mai fiataloknak kicsit nehezen érthető. Mert miként magyarázható az el, hogy miért beszélt a nagypapa gyerekeivel otthon latinul, és hogyan volt képes mind a hét fiát egyetemre járatni. Vagy ki hiszi ma azt el, hogy édesapja esténként az ágya szélén ülve saját meséit mondta neki, esetleg felolvasott az Iliászból vagy az Odüsszeiából. Édesanyja külön regényt érdemelne, s meg is kapta, úgyhogy bárki ismerheti, ha elolvassa a Régimódi történetet. Iskolaéveiről pedig az Abigél című regényből alkothatunk fogalmat, s akinek nem barátja a betű, az is ismerheti a belőle készült nagysikerű tévéfilmsorozatot. Mária Magdolna Alexia - mert ez a teljes neve - aztán természetesen egyetemre járt, és finnugor nyelvészetből doktorált, ami különösen jól passzolt az egyéniségéhez. Mert azt még nem mondtuk - bár talán mindenki tudja -, hogy tőzsgyökeres debreceni, és szülei nem csak jó magyarnak, de hűséges debreceninek nevelték, gyerekfejjel szent meggyőződése volt, hogy a Jóisten magyar, Jézus Krisztus pedig debreceni, legfeljebb, ha hortobágyi. De ezeket is megírta, csakúgy mint élete nagy szerelmének történetét Szobotka Tiborral. Legendásan nagy szerelem volt az övék, több mint három és fél évtizedet éltek együtt boldogságban, férje 1983-ban bekövetkezett halálakor - amint ő fogalmazott - egy kicsit saját magát is eltemette. 90 éves korában, 2007-ben hunyt el, mivel magas kort ért meg, élete utolsó évtizedeiben a magyar irodalom élő legendájaként tisztelték. De könyvei nagy példányszámban megjelenő, népszerű olvasmányok ma is. És akkor vegyük hozzá, hogy szerinte az édesanyja sokkal jobb író lett volna nála. (Kalendárium Press)
Kövessen bennünket a Facebookon is!
Sőt, akkor is kövessen bennünket, ha általában is érdeklik a napi évfordulók, születésnapok, érdekességek akkor is, ha nem feltétlenül kapcsolódnak hozzájuk könyvek. Mert a sajtószolgálatként is működő Kalendárium Press is fent van a Facebookon.