- Újdonságok
- Akciós termékek
- Évfordulók és könyvek
- Életrajzok-memoárok
- Gyerekkönyvek
- Óvodapedagógusoknak
- Kutyás könyvek - Könyvek kutyásoknak
- Papírboltoknak, játékboltoknak
- Bababoltoknak
- Kreatív hobbi boltoknak
- Barkácsboltoknak
- Vadász- és horgászboltoknak
- Kisállatkereskedéseknek
- Szépség- és fodrászszalonoknak
- Utazási irodáknak
- Afrikai témájú könyvek
- Arab témájú könyvek
- Mesés Kelet - ázsiai könyvek
- Balkán fanatikusok - könyvek a Balkánról
- Mediterráneum és könyvek
- Latin-amerikai könyvek
- Skandináv és balti irodalom
- Orosz témájú könyvek
- Cseh és szlovák témájú könyvek
- Szlovák és cseh nyelvű könyvek
- Ókori témájú könyvek
- Ezotéria, lelki egészség
- Szakácskönyvek
- Retró - könyvek a közelmúltról
- Antikvárium
- Különleges könyvajánlataink
- Nem talál egy könyvet? Segítünk!
A hobbit - 45 éve hunyt el J.R.R. TOLKIEN
Amikor kellemes, minden becsvágy nélküli életéből, meghitt föld alatti otthonából Gandalf, a mágus és egy csapat törp elragadja, Bilbó, a hobbit igazi kaland kellős közepébe csöppen: "betörési szakértőként" kell segédkeznie a kincs visszaszerzésében, amitől Smaug, a nagy és veszedelmes sárkány fosztotta meg egykor a Hegymély Királyát. Noha egy porcikája sem kívánja a kellemetlen megbízatást, Bilbó maga is lépten-nyomon meglepődik tulajdon ügyességén és leleményességén! A kalandok során már itt felbukkan a titokzatos varázserővel rendelkező gyűrű, amely Tolkien világában később is kiemelt szerepet fog játszani...
J. R. R. Tolkien saját gyermekeinek írta ezt a meseregényt, de 1937-es megjelenésekor azonnal óriási sikert aratott. Később megszületett a monumentális folytatás is, és azóta "a világ két részre oszlik: azokra, akik már olvasták A hobbitot és A Gyűrűk Urát, és azokra, akik ezután fogják elolvasni őket." (Sunday Times)
2018. szeptember 2-án 45 éve hunyt el J.R.R. TOLKIEN angol irodalomtörténész és író. Valójában nem is író volt, hanem derék nyelvészprofesszor, aki a híres oxfordi egyetemen tanította fontos, de bizony nem túlságosan izgalmas tárgyát tanítványainak. Katedrájáról hazatérve ugyan szinte minden nap írt valamit régi írógépén, ám természetesen nem könnyed, szórakoztató olvasmányt, hanem komoly tudományos tanulmányokat. Gyerekei azonban állandóan rágták a fülét, írjon már nekik valamilyen érdekes történetet - akkoriban még nem volt tévé ugyebár -, és a jószívű atya végül eleget is tett a kérésnek. Így született meg a The Hobbit - magyarul A babó - című írása, amelynek kiadása persze az eszébe sem jutott, a kéziratot saját gyerekei terjesztették barátaik, iskolatársaik között. Az egyik Tolkien-gyerek osztálytársának az apukája viszont könyvkiadó volt, és a fiától a kezébe került kéziratot elolvasva megtetszett neki a történet. Ám csak hosszas rábeszélés után tudta rávenni a szerény professzort, hogy engedélyezze a könyv kiadását. Amely a megjelenése után óriási siker lett, és meglepő módon nem csak a gyerekek, de a felnőttek körében is. Ezt látva sikerült meggyőzni Tolkient a folytatásról, ám az új könyvön tizenöt évig dolgozott. A Gyűrűk ura végül 1954-ben jelent meg, és sosem látott népszerűséget szerzett. Több mint 100 millió példányban adták el szerte a világon, félszáz nyelvre fordították le, magyarításáról egykori államfőnk, Göncz Årpád gondoskodott. A híres tündérmese megfilmesítésével azonban meg kellett várni a filmes technika fejlődését, ám persze idővel ez is megtörtént, és a rejtelmes történet a mozikban is kasszasiker lett. Ezt azonban Tolkien már nem érte meg, 1973-ban halt meg. (Kalendárium Press)
Kövessen bennünket a Facebookon is!
Sőt, akkor is kövessen bennünket, ha általában is érdeklik a napi évfordulók, születésnapok, érdekességek akkor is, ha nem feltétlenül kapcsolódnak hozzájuk könyvek. Mert a sajtószolgálatként is működő Kalendárium Press is fent van a Facebookon.