- Újdonságok
- Akciós termékek
- Évfordulók és könyvek
- Életrajzok-memoárok
- Gyerekkönyvek
- Óvodapedagógusoknak
- Kutyás könyvek - Könyvek kutyásoknak
- Papírboltoknak, játékboltoknak
- Bababoltoknak
- Kreatív hobbi boltoknak
- Barkácsboltoknak
- Vadász- és horgászboltoknak
- Kisállatkereskedéseknek
- Szépség- és fodrászszalonoknak
- Utazási irodáknak
- Afrikai témájú könyvek
- Arab témájú könyvek
- Mesés Kelet - ázsiai könyvek
- Balkán fanatikusok - könyvek a Balkánról
- Mediterráneum és könyvek
- Latin-amerikai könyvek
- Skandináv és balti irodalom
- Orosz témájú könyvek
- Cseh és szlovák témájú könyvek
- Szlovák és cseh nyelvű könyvek
- Ókori témájú könyvek
- Ezotéria, lelki egészség
- Szakácskönyvek
- Retró - könyvek a közelmúltról
- Antikvárium
- Különleges könyvajánlataink
- Nem talál egy könyvet? Segítünk!
A Medici-ház tündöklése és bukása - 430 éve hunyt el FRANCESCO MEDICI
Az olasz és európai történelmet alakító családok közül a Medici-dinasztia a legkivételesebbek közé tartozik. A Firenzétől északra fekvő Mugello faluban megszedve magukat, a városba költözvén kereskedelmi tevékenységből, majd bankügyletekből dúsgazdaggá lettek; Ardigo már a kézművesek céhmestere, a család politikai hatalmát azonban idősebb Cosimo alapozta meg, egyike a történelem legérdekesebb figuráinak. Minden cím nélkül volt három évtizeden át teljhatalmú ura Firenzének, hatalma szinte egész Toscanára, sőt a vetélytárs Pisára is kiterjedt; unokája, a művészetpártoló, maga is művészkedő Lorenzo -akit a Nagyszerű melléknévvel tiszteltek meg a kortársak- már "a kor politikai mérlegének nyelve". A család sorsa, a Medici-hercegeké, pápáké elválaszthatatlanul egybefonódott Firenze történetének legragyogóbb időszakával. Hibbert lebilincselő, regényesen izgalmas családtörténete eleven képet ad az európai történelem egyik legérdekesebb korszakáról, a ragyogás, és hanyatlás főszereplőiről.
2017. október 19-én 430 éve hunyt el FRANCESCO MEDICI toscanai nagyherceg. A nagyhírű firenzei bankárcsalád tagja volt, s fiatalon - amint akkortájt írták - "nagyon lefoglalták a nők" és "nem nagyon szentelte magát az erénynek". Firenze élére kerülve folytatta államférfitól kissé szokatlan életvitelét, jövedelmének gyarapítása céljából számos kétes üzletbe is belefogott, játékbarlangokat nyitott például Velencében és Rómában. Talán a női nem iránti lelkes hódolat csiszolta finom ízlésének köszönhető viszont, hogy lelkesen pártolta a művészeteket, s ebbéli foglalatossága örökre megőrzi a nevét. Az ő műgyűjteményén alapszik ugyanis a világhírű Uffizi-képtár, amelyet az általa átépített galériában helyezett el, s ő készíttette el a Tribunát, a II. emelet nyolcszögletű dísztermét, amely a herceg iparművészeti és ritkasággyűjteményének adott helyet. A korabeli közvéleményt persze jobban foglalkoztatta híres szerelmi viszonya Bianca Cappellóval. Francesco ugyan nős volt, de Biancának külön lakást bérelt. Bianca, hogy a viszonyt még szorosabbá tegye, áldott állapotot színlelt, még "szült" is: egy idegen gyermeket csempészett a házba. Felesége halála után Francesco elvette Biancát, s békében éltek, amíg meg nem haltak. Mivel egy napon érte utol őket a végzet, gyanú támadt, hogy mérgezés áldozatai lettek. (Kalendárium Press)
Kövessen bennünket a Facebookon is!
Sőt, akkor is kövessen bennünket, ha általában is érdeklik a napi évfordulók, születésnapok, érdekességek akkor is, ha nem feltétlenül kapcsolódnak hozzájuk könyvek. Mert a sajtószolgálatként is működő Kalendárium Press is fent van a Facebookon.