- Újdonságok
- Akciós termékek
- Évfordulók és könyvek
- Életrajzok-memoárok
- Gyerekkönyvek
- Óvodapedagógusoknak
- Kutyás könyvek - Könyvek kutyásoknak
- Papírboltoknak, játékboltoknak
- Bababoltoknak
- Kreatív hobbi boltoknak
- Barkácsboltoknak
- Vadász- és horgászboltoknak
- Kisállatkereskedéseknek
- Szépség- és fodrászszalonoknak
- Utazási irodáknak
- Afrikai témájú könyvek
- Arab témájú könyvek
- Mesés Kelet - ázsiai könyvek
- Balkán fanatikusok - könyvek a Balkánról
- Mediterráneum és könyvek
- Latin-amerikai könyvek
- Skandináv és balti irodalom
- Orosz témájú könyvek
- Cseh és szlovák témájú könyvek
- Szlovák és cseh nyelvű könyvek
- Ókori témájú könyvek
- Ezotéria, lelki egészség
- Szakácskönyvek
- Retró - könyvek a közelmúltról
- Antikvárium
- Különleges könyvajánlataink
- Nem talál egy könyvet? Segítünk!
81 éves JANE GOODALL - A remény magvai
Jane Goodall gyermekkora óta különleges viszonyt ápol a növényekkel, élete során pedig a grönlandi tundráktól a Namib-sivatagon át a kongói esőerdőkig számtalan érintetlen vadonban járt. Biológusként tudja, hogy a növények jelentik a földi élet alapját. Ezért szól a baljós jelenségekről, így a természeti erőforrások gátlástalan kifosztásáról, a biokalózkodásról és a mértéktelen erdőirtásról is.
Bár a helyzet komor, Goodall szerint reményt adhat, ha minél több ember ráébred: ő maga is tehet valamit a változásért. A remény magvai azok, akik harcolnak az esőerdők pusztítása ellen, vagy a régi kultúrfajták megőrzéséért. És minél többen válnak a remény magvaivá, Goodall könyve annál inkább betölti küldetését.
2015. április 3-án 81 éves JANE GOODALL angol etológus. Teljesen átlagos, aranyos kislány volt, s a szülei talán nem is gondolták, hogy egy életre meghatározzák sorsát, amikor kétévesen egy kis plüss csimpánzzal ajándékozták meg. Jane nagyon megszerette az állatkát, s ahogy nőtt, egyre komolyabban kezdett érdeklődni az állatok világa iránt. Afrika pedig akkor ejtette rabul, amikor kilencévesen elolvasott egy Tarzan-könyvet, s rögtön bele is élte magát, hogy ő lesz Tarzan felesége, akit ugyebár a történet szerint szintén Jane-nek hívtak. Felnőve nem fiatal kutatóként, hanem titkárnőként került a híres antropológus, Louis Leakey mellé, aki elvitte magával Kenyába, s idővel megkérte, hogy tanulmányozza a csimpánzok életét az őserdőben. îgy került Jane a Gombe Nemzeti Parkba, ahol éveken át tanulmányozta az emberszabásúak életét, nagy tudományos eredménye a csimpánzok eszközhasználatának dokumentálása, és annak megfigyelése, hogy a növényevő csimpánzok néha vadásznak is. Időközben elvégezte a Cambridge-i Egyetemet, ahol doktori disszertációját is e témában írta persze. De őserdei munkájáról a nagyközönségnek szóló könyvekben is beszámolt, sőt, filmet is készítettek róla, amely eljutott a magyar képernyőkre is. Nagyrészt a filmnek köszönhető világhíre, amit ki is használt, hogy felhívja a figyelmet a természetvédelem fontosságára. Jórészt ezt a célt szolgálja a Jane Goodall Intézet is, amelynek vezetőjeként lelkesen járja a világot, megfordult Magyarországon is. (Kalendárium Press)
Kövessen bennünket a Facebookon is!
Sőt, akkor is kövessen bennünket, ha általában is érdeklik a napi évfordulók, születésnapok, érdekességek akkor is, ha nem feltétlenül kapcsolódnak hozzájuk könyvek. Mert a sajtószolgálatként is működő Kalendárium Press is fent van a Facebookon.