- Újdonságok
- Akciós termékek
- Évfordulók és könyvek
- Életrajzok-memoárok
- Gyerekkönyvek
- Óvodapedagógusoknak
- Kutyás könyvek - Könyvek kutyásoknak
- Papírboltoknak, játékboltoknak
- Bababoltoknak
- Kreatív hobbi boltoknak
- Barkácsboltoknak
- Vadász- és horgászboltoknak
- Kisállatkereskedéseknek
- Szépség- és fodrászszalonoknak
- Utazási irodáknak
- Afrikai témájú könyvek
- Arab témájú könyvek
- Mesés Kelet - ázsiai könyvek
- Balkán fanatikusok - könyvek a Balkánról
- Mediterráneum és könyvek
- Latin-amerikai könyvek
- Skandináv és balti irodalom
- Orosz témájú könyvek
- Cseh és szlovák témájú könyvek
- Szlovák és cseh nyelvű könyvek
- Ókori témájú könyvek
- Ezotéria, lelki egészség
- Szakácskönyvek
- Retró - könyvek a közelmúltról
- Antikvárium
- Különleges könyvajánlataink
- Nem talál egy könyvet? Segítünk!
25 éve hunyt el FREDDIE MERCURY - Peter Freestone: Freddie Mercury
„Tizenkét évig napi kapcsolatban álltam vele… ennek jegyében főszakács, mosogató, pincér, komornyik, inas, titkár, írnok, takarító, gyerekfelügyelő (a gyerek ő maga volt) és személyi levelező voltam. Velem járt bevásárolni és műtárgyakat venni, én voltam vele, amikor a világot járta, együtt álltunk a siker csúcsán, és a szakadék alján. …Én voltam a testőre, és én voltam az ápolója, amikor kellett.”
Peter Freestone Freddie Mercury személyi titkára volt. Vele lakott Londonban, Münchenben és New Yorkban; mellette volt a halála pillanatában is. Ezért úgy érezte, meg kell osztania a közös élményeiket az olvasókkal és úgy leírni az eseményeket, ahogyan ő látta belülről mindazt, amit a bulvárlapok elferdítettek.
Freestone bemutatja mindazokat, akik valamilyen módon szerepet játszottak Freddie Mercury különleges, hol kicsattanóan vidám, hol pedig tragikus életében: olyan hírességeket, mint Elton John, Dave Clark, Elizabeth Taylor és Rod Stewart, de a névtelenségből előbukkanó szeretőket, a popszakma ezermestereit és haszonlesőit is.
2016. november 24-én 25 éve hunyt el FREDDIE MERCURY brit énekes. A hetvenes évek nagyhatású együttese, a Queen szólóénekesére emlékezik ma a világ zeneszerető része. Bár a banda tősgyökeres brit, alapító frontembere iráni származású volt, s Farrokh Bulsara néven látta meg a napvilágot a kelet-afrikai Zanzibárban. Zenélni viszont már Indiában kezdett, de a zene mellett a képzőművészethez is vonzódott. Londonban művészettörténetet tanult, emellett rajongott az operákért. Ez nyilvánvalóan hatással volt szerzeményeire is, csakúgy mint a banda látványos színpadképeire, videoklipjeire. Jó társra talált Brian May gitárosban, jól kiegészítették egymás zenei elképzeléseit. A Queen diadalmenete 1975-ben, az A Night At The Opera című albumukkal, illetve az arról kimásolt Bohemian Rhapsody című dalukkal indult el. Remek számaik közül nehéz a választás, de a Radio Ga-Ga, a Who Wants To Leave Forever, a Love Of My Life, a Save Me, az I Want To Break Free, a Bicycle Ride és a We Are The Champions egy korszak meghatározó dalaivá váltak. Fénykorukban jutottak el Budapestre, a buliról film is készült. Mercury huszonöt évvel ezelőtt távozott az élők sorából negyvenöt évesen, az AIDS sorvasztotta el szervezetét. Néhány nappal halála előtt jelentette be, hogy beteg, s ezzel azok számára is nyilvánvalóvá tette az azonos neműekhez fűződő szexuális vonzalmát, akik addig csak rosszindulatú pletykának vélték azt. Freddie a The Show Must Go On című dallal búcsúzott a közönségétől, az élettől. (Kalendárium Press)
Kövessen bennünket a Facebookon is!
Sőt, akkor is kövessen bennünket, ha általában is érdeklik a napi évfordulók, születésnapok, érdekességek akkor is, ha nem feltétlenül kapcsolódnak hozzájuk könyvek. Mert a sajtószolgálatként is működő Kalendárium Press is fent van a Facebookon.