- Újdonságok
- Akciós termékek
- Évfordulók és könyvek
- Életrajzok-memoárok
- Gyerekkönyvek
- Óvodapedagógusoknak
- Kutyás könyvek - Könyvek kutyásoknak
- Papírboltoknak, játékboltoknak
- Bababoltoknak
- Kreatív hobbi boltoknak
- Barkácsboltoknak
- Vadász- és horgászboltoknak
- Kisállatkereskedéseknek
- Szépség- és fodrászszalonoknak
- Utazási irodáknak
- Afrikai témájú könyvek
- Arab témájú könyvek
- Mesés Kelet - ázsiai könyvek
- Balkán fanatikusok - könyvek a Balkánról
- Mediterráneum és könyvek
- Latin-amerikai könyvek
- Skandináv és balti irodalom
- Orosz témájú könyvek
- Cseh és szlovák témájú könyvek
- Szlovák és cseh nyelvű könyvek
- Ókori témájú könyvek
- Ezotéria, lelki egészség
- Szakácskönyvek
- Retró - könyvek a közelmúltról
- Antikvárium
- Különleges könyvajánlataink
- Nem talál egy könyvet? Segítünk!
175 éve született FERDINAND ZEPPELIN - Találmányok enciklopédiája
Az emberek már az ősidők óta próbálkoznak különféle találmányokkal, hogy életüket könyebbé, biztonságosabbá és kényelmesebbé tegyék. Ezek a kísérletek olyan felfedezésekhez vezettek, mint a szerszámok, gyógyszerek, építészeti technikák, áramfejlesztők vagy a műanyag. A Találmányok enciklopédiája a legjelentősebb ötletek, felfedezések történetét mutatja be a kezdetektől napjainkig. Megtudhatjuk, miként fejlődtek ezek az évszázadok során; hogyan jutottunk el az első pattintotfkőszerszámoktól a legmodernebb gépekig; a ősi gyógymódoktól a mai modern gyógyszerekig és sebészeti módszerekig; a kerék feltalálásától a számítógépig. A szerző érdekes történetekkel fűszerezett, olvasmányos művét Robert Ingpen kitűnő illusztrációi keltik életre. Megismerhetjük, hogyan tudtak elődeink - csekély erőforrások birtokában hatalmas építményeket emelni, és korunk mérnökei a magasszintű technikát alkalmazva parányi méretű, ám rendkívüli teljesítményű számítógépeket alkotni.
2013. július 8-án 175 éve született FERDINAND ZEPPELIN német feltaláló. A közvélekedés őt tartja a léghajózás atyjának, ami azonban csak részben fedi a valóságot. Az első kormányozható léghajót ugyanis - természetesen - egy magyar építette, Schwarz Dávidnak hívták, aki amilyen zseniális mérnök volt, olyan csapnivaló "menedzser". Pedig az általa épített léghajó remekül sikerült, bár első repülése során a nagy szélben lezuhant. Ez 1897-ben történt, s a kísérletnél ott volt Zeppelin gróf is, aki eredetileg katonatisztként szolgált, s szép karriert futott be, harcolt az amerikai polgárháborúban, s altábornagyi rangban került rendelkezési állományba. Csak ekkor kezdett a repülés problémájával foglalkozni, s mivel pénze volt rá, mindenhová elment, ahol valami őt foglalkoztató érdekesség történt. îgy került a tempelhofi gyakorlótérre is, ahol aztán szemtanúja lehetett Schwarz Dávid balsikerű kísérletének. A kudarc ellenére azonnal meglátta a lehetőséget a magyar feltaláló repülő szerkezetében, s az élhetetlen Schwarz halála után özvegyétől megvette a léghajó tervrajzait, majd kissé módosítva azokon, saját neve alatt mutatta be a világnak. Mindkét feltaláló kiváló szakember volt, lehetőségeik azonban jócskán különböztek. A magyar mérnök alig akarta elhinni, amikor nagy nehezen mégis kapott 30 ezer márkát a kísérleteihez, míg Zeppelin hatmillió márkás költségvetésből fejlesztgette Schwarz találmányát. Bizonyos mértékben ennek is köszönhető, hogy a nagyszerű találmány neve Zeppelin-léghajó és nem Schwarz-léghajó lett. (Kalendárium Press)
Kövessen bennünket a Facebookon is!
Sőt, akkor is kövessen bennünket, ha általában is érdeklik a napi évfordulók, születésnapok, érdekességek akkor is, ha nem feltétlenül kapcsolódnak hozzájuk könyvek. Mert a sajtószolgálatként is működő Kalendárium Press is fent van a Facebookon.